Вазони Город

Як виростити болгарський перець з розсади

Болгарський перець зазвичай вирощують тільки розсадним способом. Процес цей кропіткий й вимагає від городників деяких знань та навичок. Ось найважливіші…

Родючий ґрунт

Для розсади солодкого перцю потрібна родюча та знезаражена земля. Брати звичайну городню землю, категорично не можна! Ґрунтосуміш, для посіву перцю насінням, можна придбати в спеціальному магазині чи вдома самому приготувати. Для цього візьміть в співвідношенні 1:2:2 наступні матеріали: річковий пісок, дернова земля та тваринний чи рослинний перегній. Додайте до 10 кг цієї суміші пів літра деревного попелу, 1 ст. л. фосфорного добрива та 2 ст. л. калійного. Готову ґрунтосуміш знезаразьте, проморозьте в морозилці, пропарте чи прожарте в духовці.

Якісне насіння 

Вибирайте сорти перцю районовані до вашої місцевості. Беріть тільки свіже та цьогорічне насіння. Його можна легко визначити. Для цього приготуйте розчин солі 1 ст. л. на 200 мл. води та покладіть в нього на 20 хвилин насіння. Хороше, якісне насіння опуститься на дно склянки, а пусте спливе на поверхню.

На початку знезаразьте насіння, протруїть його в розчині марганцю упродовж 20 хвилин або замочіть у препараті «Максим». Щоб підвищити його схожість проведіть обробку насіння наступними стимуляторами росту: «Епіном», «Цирконом», «Сілком», згідно з інструкцією на пакуванні засобу.

Хороше освітлення 

Головною умовою вирощування перцю розсадним способом є його освітлення. Для цього ємності з розсадою розташовуйте на сонячній стороні будинку. Якщо сонячного освітлення недостатньо для отримання якісної й здорової розсади перцю, організуйте їй додаткове штучне освітлення за допомогою фіто лампи. Світловий день для розсади має тривати 12-13 годин на добу.

Правильний полив

Розсаду перцю поливайте теплою, відстояною водою часто, але не багато. Щоб не з’явився на поверхні землі білий бактеріально-вапняний наліт.

Дата публікації: 18.02.2022 img Поділитися