Дім Садиба

Що робити, якщо ви опинилися під завалом

Навіть якщо ви опинились під завалами, вижити можливо! За низької активності людина може вижити без води упродовж п’яти днів. Але щоб врятуватися, треба правильно діяти.

Якщо ви опинилися під завалом, не кричіть безперервно – змарнуєте сили і кисень. Якщо ви в темряві, не намагайтеся підсвічувати собі запальничкою. Якщо десь був витік газу – спровокуєте вибух. Спокійно чекайте на рятувальників. І пам’ятайте, вижити можна.

  1. Заспокойтеся: ви живі, а це головне. Зосередьтеся на диханні, дихайте повільно, навіть якщо у легенях пил. Бережіть сили.
  2. Якщо з вами телефон, і ви можете взяти його в руки, одразу викликайте рятувальників. Номер 101!
  3. Не робіть різких рухів. Озирніться, щоб з’ясувати чи є небезпека подальших обвалів і вибухів, чи не висить з руїн розбите скло. Не чіпайте великих конструкцій навколо. Можна зачепити один уламок, а обрушиться багато.
  4. Якщо ви травмовані і у вас кровотеча, її треба якнайшвидше зупинити. Можна скористатися ременем або шматком тканини, відірваної з одягу. Як зупинити кровотечу читайте тут.
  5. Якщо вам затиснуло уламком руку чи ногу, не намагайтеся її дістати самотужки. Чекайте на рятувальників.
  6. Якщо ви цілі і можете безпечно рухатися, подивіться, чи комусь поряд не потрібна ваша допомога.
  7. Чуєте, що приїхали рятувальники і вже працюють інструментами. Кричіть, стукайте, що є сил. Але не тоді, коли чуєте шум, а коли тихо. Інакше вас не почують.

Якщо ви зараз читаєте це і ви у безпеці, знайдіть і покладіть у кишеню свисток, бодай іграшковий, під завалами він може врятувати вам життя!

 

Дата публікації: 11.03.2022 img Поділитися