двері

Як утеплити вхідні двері на зимуі зберегти тепло

Вхідні двері дуже часто пропускають холодне повітря. Внаслідок цього приміщення може втрачати до 15% тепла. А це не тільки нижча температура вдома, а й витрачені зайві гроші на опалення. Врятувати ситуацію можна, утепливши двері. 

Куди дівається тепло

Холодне повітря може проникати в приміщення безпосередньо через двері, якіє неякісними або недостатньо енергоефективними; через щілини між дверима і дверною рамою, внаслідок неякісного монтажу або тривалого терміну експлуатації або ж зносу ущільнювача; неправильного монтажу дверної рами та наявності щілин у відкосах. Таким чином вирішити проблему втрати тепла можна різними шляхами:

  • утепливши відкоси і стіни навколо дверей;
  • встановивши ущільнювач безпосередньо на двері/дверну коробку;
  •  замінивши або встановивши утеплювач всередині або зовні дверного полотна.

Які матеріали не підходять для утеплення

З радянських часів подекуди збереглася традиція утеплювати вікна і двері ватою. Однак цей матеріал не дуже годиться для утеплення. Він досить доступний, однак вбирає вологу, що може підмерзати. У вологому середовищі розмножуються патогенні організми та грибки, які можуть викликати алергію, призводити до псування елементів дверей та вікон.

Чим утеплювати

На ринку представлено безліч варіантів, чим можна утеплити стандартні дерев’яні або металеві. Для утеплення використовують такі матеріали:

  1. Поролон – практичний, теплий, відносно недорогий, з ним зручно працювати, можна розрізати на шматки необхідного розміру, потребує замни кожні 2-3 роки
  2. Пінопласт – щільний, дешевий, легкий, різної товщини, можна різати на шматки потрібного розміру, але при розрізанні може кришитися, м’який до пошкоджень.
  3. Мінвата – м’який синтетичний матеріал, що продається рулонами або пластами, стійкий до гниття, пожежобезпечний, має хороші теплоізоляційні властивості, але з часом може збиватися та обвисати.
  4. Пінополіуритан – продається твердим та у вигляді піни, якою можна утеплювати поверхні різноманітної конфігурації, коштує дорожче, але має довший термін служби.
  5. Пенофол – зі спіненого поліетилену і фольги, продається рулонами, тонкий, проте ефективно зберігає тепло у приміщенні.

утеплети двері

Як утеплити металеве дверне полотно

Зазвичай металеві двері складаються з двох плотен, з’єднаних між собою. У бюджетних варіантах порожнина між полотнами заповнена дешевим і неякісним утеплювачем, наприклад, картоном. Його можна замінити на матеріал, який краще зберігатиме тепло.

Потрібно зняти двері з петель, зняти всі накладні елементи, розкрутити, заповнити пустоти утеплювачем. Якщо всередені дверей відсутні ребра жорсткості, їх треба встановити, щоб утеплювач прилягав щільно.

як утеплити дерев'яні двері

Як утеплити дерев’яні двері

Якщо двері подвійні і всередині є пустоти, їх можна заповнити утеплювальним матеріалом. Якщо полотно одинарне, його можна оббити поролоном, а зовні – дермантином. Так, це застарілий варіант, проте ефективний. Врахуйте, щоб після оббивання дверей, вони могли легко відчинятися і зачинятися, нічого ніде не заважало.

Як утеплити ділянки навколо дверей

Тепло може втрачатися не тільки через двері, а й через щілини навколо дверної коробки. Для цього потрібно утеплити відкоси. Зробити це можна за допомогою мінеральної вати або пінопласту, покривши його штукатуркою. Утеплювати треба за аналогією віком: як всередині приміщення, так і зовні.

ущільнювач для дверей

Як утеплити двері за допомогою ущільнювача

Якщо із самим дверним полотном і монтажем дверної коробки все гаразд, холодне повітря може проникати в приміщення через щілини між дверима і коробкою. Для цього використовують ущільнювачі. Вони зазвичай поролонові або резинові. Можна купити готові, на клейкій основі, різної форми та ширини. Перед купівлею виміряйте, яка довжина ущільнювача вам знадобиться. Обираючи, зверніть увагу на маркування, вказане на ущільнювачі.

  • Літери D та O вказують на те, що ущільнювач дозволяє приховати щілини та дірки із шириною до 5 мм.
  • Літери P, V підказують, що приховати гумовим ущільнювачем можна щілину від 3 до 5 мм.
  • Літерами K і C позначають найтонші ущільнювачі, які можуть приховати щілини з шириною до 3 мм.

Перед тим, як клеїти ущільнювач, місце його монтажу треба ретельно очистити від бруду і знежирити. Приклеювати потрібно, поступово знімаючи захисний шар з клейкого краю. Обидві смужки (на дверях і коробці) повинні щільно прилягати одна до одної.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook