петунії

Як виростити розсаду петунії з насіння

Зазвичай петунії купують навесні у вигляді горщиків з квітами. Але можна значно заощадити, виростивши її з насіння. Як виростити розсаду петунії, читайте у публікації.

Петунія – одна з найпопулярніших декоративних однорічних рослин. Їх садять у контейнери, підвісні кашпо, на квітники, формують яскраві візерунки на клумбах, прикрашають балкони, альтанки і тераси. Люблять петунії за пишне і тривале цвітіння, різноманіття форм і відтінків. Зазвичай петунії купують навесні у вигляді розсади або горщиків з квітами. Але можна значно заощадити, виростивши петунію з насіння. Як виростити розсаду петунії, читайте у публікації.

Вибираємо насіння

Варто мати власних перевірених роками постачальників якісного насіння петуній. Кращим для сходження вважається дражоване насіння, бо воно має у складі мікродобрива, що допоможуть йому краще прорости, а ще його економно та зручно сіяти. Адже звичайне насіння дуже дрібне і надто рясно висівається. Дражоване, в оболонці, більшого розміру і його простіше рівномірно розподілити по ґрунту.

Визначення строків посіву насіння

Посів насіння петунії на розсаду не залежить від конкретних строків. Тому, варто створити умови для додаткового освітлення, щоб рослини могли повноцінно розвиватися. Однак, враховуйте те, що рослини після сходження починають квітнути вже через 10-12 тижнів.

Підготовка насіння до посіву

Ґрунт беріть добре заправлений збалансованим органічним добривом. Продезінфікуйте тару де будуть рости квіти, це можуть бути пластмасові чи дерев’яні ящики. Дно викладіть керамзитом, щоб не було застою води та наповніть до верху землею. Його придбайте в спеціалізованій крамниці або приготуйте власноруч. Змішайте в такому співвідношенні 2:2:2:1 такі інгредієнти:

 • перегній,
 • дернова земля,
 • торф низинний,
 • звичайний пісок.

Як правильно вирощувати петунії, щоб довго цвіли

Підготовка та посів насіння

Спочатку полийте ґрунт киплячою водою або розчином марганцівки. Потім викладіть насіння петунії на невеликій відстані одне від одного. Побризкайте ґрунт чистою водою за допомогою пульверизатора. Накрийте зверху склом чи звичайною плівкою, щоб створити рослинам тепличний ефект. Постійно провітрюйте спорудження та струшуйте зі скла краплі, що з’являються. Сходження рослин слід очікувати через 3-4 дні.

Догляд за сходами

 1. Підсвічуйте сходи спершу 24 години поспіль, згодом перейдіть на 11-12 годин на добу.
 2. До проростання тримайте температуру в межах 22-25 °С, а після появи перших сходів зменшіть денну температуру до 18-20 та 14-16 вночі.
 3. Прибрати скло чи плівку можна буде при появі маленьких листочків на рослинках.
 4. Поливайте кожного дня відстояною чи талою кімнатною водою.
 5. Один чи два рази на день обприскуйте сходи слабким розчином марганцівки з пульверизатора.
 6. Після полив проводьте в піддон чи за допомогою піпетки в корінь рослинки.
 7. Підживлення розсади проводьте 1-2 рази. Перший раз будь-якими стимуляторами росту, а через півтора тижня підживіть мінеральним добривом.

Правильна пікіровка розсади

В 3-4 тижневому віці, коли розсада буде мати 2-3 листки, варто розпікірувати її. Візьміть готові формочки, де є багато комірок діаметром 7 см. В них насипте ґрунт та висадіть в одну комірку одну рослину. Поливайте, загартовуйте, підгодовуйте органікою розсаду через кожні 14 днів.

Правильний догляд та прищипування

Дорослі рослини варто прищипнути, щоб вони краще розросталися та стали густими. Коли на рослині з’являться 3-4 пари листків, прищипніть верхівку. Згодом з поміж листків проростуть молоді пагони. Через 14 днів знову прищипніть верхівки гілок, від цього кущики петунії стануть пишними.

Висадка на присадибну ділянку

Проведіть поступове загартування розсади петунії. Землю на ділянці підживіть добривом, перегноєм та ретельно перекопайте її. Ввечері чи коли стоїть похмура погода, висадіть розсаду на відстань 20-30 см одна від одної та на глибину 10 см. Зверху покладіть мульчу та постійно проводьте поливи й підживлення рослин.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook