Відпочинок Діти

Із тіста не вареники, а звірі. Як приготувати і чим розфарбовувати

Замість пластиліну можна використовувати солоне тісто. Його просто зробити власноруч, а після ліплення фігурки можна висушити і розфарбувати. Рецептом пластичного тіста, найкращим способом сушіння фігурок і секретом стійкості фарб ділиться мисткиня.

Ліплення, переконана переконана мисткиня Тетяна, захопливе і корисне заняття як для дітей, так і для дорослих. Майстриня поділилася рецептом свого фірмового тіста для виготовлення скульптурок.

В оселі львів’янки Тетяни Несветайло оселилася більш як сотня котів – дерев’яних, текстильних, скляних, кам’яних і навіть борошняних. Усі талановита майстриня зробила власноруч. Чи не найцікавіші – виліплені із солоного тіста, висушені і розфарбовані.

ЯК ПРИГОТУВАТИ СОЛОНЕ ТІСТО ДЛЯ ЛІПЛЕННЯ

– Фігурки із солоного тіста можете зліпити разом із дитиною. Це стане веселою забавою для обох, – провадить мисткиня. – Із тіста можна виліпити будь-що: я робила і корів, і овець, і мишей, словом, цілий звіринець був, та все роздарувала. Чіткої рецептури приготування солоного тіста бути не може, адже борошно все різне. Але орієнтовним рецептом і способом виготовлення поділюся.

  1. Коли хочете зробити фігурку, знадобиться кілька столових ложок солі (підійде і екстра, і звичайна кам’яна), її варто повністю розчинити у невеликій кількості гарячої води.
  2. Для пластичності можна додати ложечку олії.
  3. Потім поступово вводьте борошно та ретельно вимішуйте тісто, доки воно стане густим і водночас еластичним. Частину борошна можна замінити крохмалем.
  4. З тіста виліпіть фігурки й висушіть, можна за кімнатної температури (це доволі тривалий процес) або в духовці з відкритими дверцятами за найменшої температури. Чим повільніше сушитиметься фігурка, тим більше шансів, що вона не потріскається.
  5. Коли повністю висохне – розмалюйте і полакуйте.


 

ЧИМ РОЗФАРБОВУВАТИ

– Для розмальовування можна взяти акрилові фарби, але найкраще використовувати художню гуаш із додаванням невеликої кількості ПВА, – ділиться секретом жінка. – Після висихання ця фарба злегка блищить і не бруднить руки. Для лакування використовуйте акриловий лак. Він водорозчинний, нетоксичний і досить швидко сохне. Можна також додавати барвник у саме тісто, наприклад какао або куркуму.

Дата публікації: 20.02.2018 img Поділитися