замкнуте коло

Ніколи не буває надто пізно: чотири способи почати життя заново

Якщо ви відчуваєте, ніби щодня ходите по замкнутому колу, хочете змін, але боїтеся щось починати заново через свій вік, - просто прочитайте ці розумні поради.

Кожна людина у своєму житті опинялася у ситуації, коли відчувала, що щось не так. Стосунки чи кар’єра – наче застрягли і топчетеся на місці, щодня одне і те ж. Ніби ходите по колу: у себе набридло, але годі з нього вирватися. І щодня незадоволення собою та усім навколо тільки накопичується…

Усе ніби очевидно: потрібні зміни! Але страшно щось змінювати… А що як не вдасться? А якщо стане ще гірше, ніж є зараз? Куди в моєму віці щось кардинально змінювати? Уже надто пізно починати життя спочатку…

Але світ не стоїть на місці! Він продовжує розвиватися швидкими темпами, і є набагато більше можливостей робити те, що раніше вважалося неможливим. Озирніться навколо: люди розсувають кордони і руйнують стереотипи. І, повірте, вік тут ні до чого!

Ось кілька способів розпочати нове життя, навіть якщо ви думаєте, що найкращі роки минули.

Подивіться на себе збоку

Щоб звільнитися від обмежень, треба зробити крок назад і по-новому подивитись, що насправді вас обмежує. На перший погляд, обмеження – це речі, які заважають вам щось робити. Але якщо придивитися, ви виявите, що обмеження – це те, що утримує вас усередині замкнутого кола.

Наші обмеження змушують вас ціпеніти перед проблемами, заплющувати на них очі і продовжувати рухатися по колу, знову і знову робити одні й ті ж дії. Обмеження визначають якість вашого життя. Якщо ви хочете покращити своє життя, ви повинні звільнитися від обмежень, які заважають вам повноцінно жити.

Ваша реальність ґрунтується на вашому сприйнятті. І ключовою є не реальність, а те, як ви її сприймаєте. Вміння позитивно сприймати людей та обставини – ключ до того, щоб навчитися починати заново. Навіть невелика зміна у ставленні до всього, що вас оточує, може повністю змінити все у вашому житті: від вашої мотивації та світогляду до самооцінки та впевненості у собі.

Окресліть проблеми

Як тільки ви вирішите змінити свою точку зору та подивитися на речі по-новому, визначте, з якими проблемами ви зіткнетеся, починаючи заново та перезавантажуючи своє життя. Якщо ви бажаєте змінити роботу, що вам заважає? Це брак освіти, поганий ринок праці чи просто відсутність мотивації? Якщо ви щойно розірвали тривалі стосунки, які труднощі можуть виникнути у найближчому майбутньому?

Якими б не були проблеми, запишіть їх та запишіть як мінімум три можливі рішення. Як тільки ви побачите, що кожна проблема має рішення, ви почнете заспокоювати свій розум, і зміни так не лякатимуть.

Визначтеся зі своїми цінностями та пріоритетами

Якщо ви налаштовані почати все спочатку і змінити своє життя, сформулюйте свої цінності та пріоритети. Важливо розуміти, що з роками вони можуть змінюватися. І те, що колись для вас було вагомим і ключовим, зараз може бути неважливими.

Коли ви закінчили університет, вашим пріоритетом було знайти роботу та заробити гроші. Можливо, тепер ви більше зацікавлені у розвитку добрих стосунків зі своїми дітьми, віднайти душевну гармонію чи подорожувати світом. Будьте чесні з собою, тоді зміни принесуть вам радість і максимальну користь.

Використовуйте концепцію прориву

Будь-яке обмеження можна перетворити на можливість. Пройшовши кожен із цих чотирьох кроків, ви можете звільнитися від своїх обмежень і вийти із замкнутого кола назустріч змінам, зробити крок у нове життя.

  1. Знайдіть приховану можливість. Легко побачити щось очевидне, що стоїть на вашому шляху. Натомість шукайте будь-які приховані можливості.
  2. Плануйте свій прогрес. Складіть план досягнення бажаних змін. Встановіть довгострокову мету, а потім розбийте її на дрібніші короткострокові цілі, над якими ви можете працювати протягом наступних кількох місяців або років.
  3. Інвестуйте та розставляйте пріоритети. Вкладайте свій час і енергію у реалізацію свого плану та цілей. Розставте пріоритети в тому, що ви робите в кожний момент, і визначте терміни.
  4. Розвивайте мотивацію та гарні звички. Навіть якщо у вас є хороший план, він не спрацює, якщо бракуватиме мотивації і хороших звичок, які будуть підтримувати вас на правильному шляху. Ці звички можуть містити постановку цілей, щоденні роздуми та наполегливість.

Можна змінити життя і почати все заново у будь-якому віці — у 40, 50 чи 60. Не ставайте людиною, яка дозволяє життю проходити повз, а потім на старість років шкодує про це. Не дозволяйте своєму життю зайти в глухий кут і застрягнути у повсякденній рутині, марнуючи потенціал, який у вас ще є.

Час звільнитися від обмежень і проживати свої найкращі дні. Повірте, у вас все вдасться!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook