Що привезти зі Львова
Із цього міста можна привезти мільйон цікавих речей і смаколиків. Та ми радимо звернути увагу на деякі з них.
- Шоколад. У «Львівській майстерні шоколаду» можна купити шоколад чорний, молочний, білий, зі спеціями (сіль, трави, перець), у вигляді звичайної плитки або фігури, цукерки ручної роботи. А також можна привезти шоколад “Світоч” – це класика.
- Пряники. Їх можна придбати у «Майстерні пряників Юрашки». На Ваших очах кондитери готують та прикрашають пряники. А у 2016 році поставили український кулінарний рекорд «Найбільша інсталяція будинку з пряників» (ширина – 4 м, довжина – 2.5 м, використано 500 кг тіста з якого виготовили 2294 пряники).
- Марципани – десерт із цукру та меленого мигдалю. У Львові є своя майстерня марципанів. Тут виготовляють їх вручну, за власним рецептом.
- Кава. Її можна купити у «Львівській копальні кави». Тут є кава з додаванням шоколаду та спецій, а також «джазова», «яку п’ють, коли любов», «яку п’ють, коли падає дощ» і т.д. На пачці Кави зі Львова написано: “Розкриваючи упаковку “Кави зі Львову”, потрібно негайно вдихнути на повні груди п’янкого аромату Львова, заплющивши при цьому очі для кращого сприйняття. Найкраще це робити сидячи, щоб не знепритомніти від задоволення“.
- Львівське пиво, наливки та настоянки – як без них?
- Художні вироби зі скла. Є у Львові відома в Європі «Фабрика авторського скла». Унікальні авторські роботи зі скла (прикраси, світильники, посуд, картини, інтер’єрний декор) можна придбати у магазині “Щось цікаве”.
Що привезти з Вінниці
- Брендовані сувенірні листівки. Можна знайти у книгарнях міста. Є проект «Nathanaltman» братів Костенків, які створили 14 листівок на яких зображені відомі особистості Вінниці та локації міста у колажованій стилістиці. Також є листівки від авторів проекту «Breakfast and Sketch» разом з «Подільською громадою», на них зображені місцеві будівлі. Та дуже гарна серія листівок від Олексія Пильова.
- Кавові горнятка від майстринь «Етнорукотворів». Є горнятка різних кольорів та розмірів.
- Краватка або метелик з вінницьким гербом.
- Вежа-пазл. Це стилізована модель водонапірної вежі заввишки 48 см, яка складається з 132 деталей, які міцно скріплюються між собою без клею.
- Сало. Саме вінницьке сало вважається найсмачнішим в Україні. А до нього – традиційний вінницький хрін.
Що привезти з Києва
- Вишиванки (сорочки та рушники) – найпопулярніший сувенір, який везуть із Києва.
- Хенд-мейд з Андріївського узвозу. На цій дивовижній вулиці можна купити практично будь-який крам: сувеніри з глини, дерева, каміння, текстилю та інших матеріалів, а також антикваріат.
- Кераміка від Fern, Vita Khaidurova, SoulFul Ceramics, Dmytro Bilokin ceramics, Sergey Makhno Architects, «МаШамотна кераміка», «Тут і тепер». У їхні вироби неможливо не закохатися!
- Карта «100+ крутих місць Києва». Це може бути як і просто сувенір, так і повноцінний подарунок. До набору входять: 100+ крутих місць Києва на одній карті, 2 квитки на масштабні заходи міста, 2 маршрути, які змусять Вас закохатись у Київ та секретний бонус.
- Значки Pinat. Значки із зображеннями Київського торта, жетона в метрополітен, київської перепічки та інших символічних для Києва речей.
- Київський торт – без коментарів).
- Колекція пива “Привіт із Києва”.
Що привезти з Харкова
- Шампанське. Харківський «шампанський» завод – одне із найприбутковіших підприємств українського виноробства. Спеціалізується на виготовленні ігристих та шампанських вин.
- Кондитерські вироби. Харківська фабрика “Бісквіт-шоколад” була заснована ще 1896 року. Зверніть увагу на цукерки “Дзеркальний струмінь”, на коробці яких зображений один із символів Харкова – фонтан. А також торт “Деліс”, печиво “Харківський сувенір”, цукерки “Сонячний віночок”.
- Прикраси. Срібні прикраси харківського ювелірного заводу славляться чудовою якістю.
- Ковдра або плед. У Харкові розташований один з найбільших у Європі виробників вовняних пледів та ковдр «VLADI».
Які подарунки привезти з Луцька
- «Луцький пряник» та «Волинський сувенір». Продаються у цікавій упаковці. Такі кулінарні символи міста дуже смачні, до складу входять мед та абрикосове варення.
- Свищики. Є у вигляді собачок, котиків та баранців. Автором такого сувеніру є майстер-глиняр Анатолій Філозов.
- Кликунці. Це своєрідний історичний символ Луцька. Кликунці – це міська охорона, що відігравала важливу роль у захисті жителів, ті, хто оголошував урядові укази та стежив за пожежною ситуацією.
- “Волинські солодощі” – цукерки із сухофруктами, горіхами та насінням.
- “Питні меди” – натуральні медові вина, які виготовляють місцеві пасічники.
Що привезти з Ужгорода
- Торт “Ужгород” та інші смаколики від Штефаньо. Можна купити льодяники у формі герба міста, а також цукерки “Ужгород” та макаруни.
- Ужгородська хустка від Альони Загоруйко.
- Постери та листівки від Олександри Федоришиної. Художниця зображує архітектурні будівлі у графічному виконанні та яскравих барвах.
- Сувеніри у вигляді мініатюрних скульптур Ужгорода.
- Селиські сири. Це перша українська реміснича сироварня, яка працює з 1994 року.
- Кераміка майстерні родини Возницьких. Це ужгородський бренд з душею, розумом, практичністю та естетикою в кожному витворі.
- Імбирні закарпатські пряники та закарпатське вино – це смакота.
Що привезти з Одеси
- Тільник («тільняшка»), капітанська безкозирка, морська футболка або будь-що на морську тематику.
- Мушлі, морські зірки, прикраси з перлин.
- Різноманітні речі, які викличуть усмішку: збірник анекдотів, чашку із смішним написом або «одеське повітря» у консервній банці.
- Одеські смаколики: в’ялена риба, сушені бички, сало в шоколаді, коньяк «Шустов», вино «Шабо».
- Антикваріат.
Цей список допоможе швидше зорієнтуватися, які сувеніри для близьких можна привезти з подорожей різними містами України. Але пам’ятайте, що головне, що варто привезти для себе – це яскраві враження, спогади та гарні фото.