“Не хвилюйся, малюк просто принишк”. Історія вагітної жінки, якій вибухом відірвало руку

Вибух зніс дві стіни. Тетяну та Андрія завалило цеглою. Таня була непритомна. Її права рука захищала округлий живіт, а ліву відірвало вибухом...

…Пізно ввечері мені зателефонувала подруга.

– Ти чула, в нашому місті від вибуху газу у квартирі стіну знесло?

– Так, чула. Якийсь алкоголік заснув з увімкненим газом… Та ніби з ним нічого страшного не сталося?

– З ним – ні. Постраждали дві людини. Сказати хто?

У мене стислося серце… З-поміж усіх наших знайомих у тому районі мешкала лише Тетяна. За півтора місяця вона мала стати мамою.

Інформація завжди скупа: «Стався вибух газу, постраждали дві особи, їх доправлено до травматологічного відділення міської лікарні».

Згодом дізнаємося, що Тетяні відірвало руку, а її чоловіка придавило балкою. На цьому тлі інформацію про струс мозку вважають дрібничкою…

«ТИ У НАС СПРАВЖНІЙ ГЕРОЙ!»

Таня лежала в одній палаті з чоловіком Андрієм. Минуло понад три доби після трагедії, але її обличчя не полишав жах: очі, оповиті чорними колами, на щоках – бордові сліди від крововиливів, порожній рукав халата… Спогадом про безтурботне життя була модельна стрижка з різнокольоровими пір’їнками. Права рука бережно охороняла живіт.

– Таню, ти у нас справжній герой! – чомусь наче про чоловіка сказала їй.

– Ось таке з нами трапилось… – усе, що змогла відповісти Тетяна, і повернулася на бік, щоб не ловити наші погляди на скаліченому тілі.

Андрій бадьорився, незважаючи на те, що у нього було відбито всі внутрішні органи. Вибух стався тоді, коли наші друзі лаштувалися йти з квартири нещодавно померлої Таниної мами. Саме того дня вагітна донька вперше після похорону переступила цей поріг.

Вибух зніс дві стіни. Ліжко, на якому спав сусід, захистила шафа. Тому він відбувся легким переляком. Тетяну та Андрія завалило цеглою. Згодом Андрій розповість, як, очунявши, він вибереться з-під уламків і гукатиме дружину. Потім побачить шматочок її рожевої сорочки…

Таня була непритомна. Її ліва рука неприродно стриміла (пізніше лікарі констатують, що трималася вона тільки за шматочки шкіри і рукав). Права рука захищала живіт. Андрій був лікарем, тож намагався привести дружину до тями. Коли це вдалося, сам витягнув її з під’їзду, посадивши в авто, повіз до лікарні. Його колегам це й досі здається неймовірним…

…І ВІН ЗАВОРУШИВСЯ!

Медики врятували дитя. Як згодом розповіла Таня, кілька днів після вибуху малюк у животику не подавав ознак життя. Лікарі чули серцебиття, але майбутня мама його не чула. «Не хвилюйся, він просто принишк», – втішав її чоловік. Тетяна мовчала.

Тільки Андрій знав ціну цього мовчання: дружина не хотіла жити. Нещодавно померла її мама, каліцтво за одну мить, небажання стати тягарем для чоловіка… А найстрашніше – знову втратити дитину, адже перша народилася мертвою.

Через кілька днів дитинка …знову заворушилася. Тетяна перестала боятися себе. Вона прийняла те, що сталося, і почала готуватися до появи на світ первістка.

Народився Іванко! За кілька днів рожева грудочка вдячно притискалася до грудей героїчної неньки. Такою красивою і щасливою Тетяну раніше не бачили.

Якби не чоловік, який відкрив рахунок у банку і звертався до всіх із проханням допомогти, нікому не спало б на думку матеріально посприяти жінці, яка героїчно витримала випробування долі.

А сусід чи його родичі жодного разу так і не відвідали Тетяну в лікарні. Про компенсацію моральних та матеріальних збитків навіть не йдеться. Є заява, яку постраждалі подали до міліції, але винуватця годі відшукати. Кажуть, він живе на квартирі дітей.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook