Здоров'я та краса Народна медицина

Настій трав від варикозу. Рецепт фітотерапевта Євгена Товстухи

Варикозне розширення вен – поширена проблема, яка часто турбує жінок. Допомогти позбутися виражених вен можуть лікарські трави.

До фітотерапевта Євгена Товстухи звернулася жінка з проханням про допомогу. У неї варикозне розширення вен. “Я цю хворобу успадкувала від мами, а та – від своєї мами, – розповіла жінка. – Серце у мене ніби здорове, а от порушення кровообігу є. Чим може допомогти фітотерапія у такому випадку?”
За словами Євгена Товстухи, лікувати варикозне розширення вен складно, проблематично, тривало і індивідуально для кожної людини. Річ у тому, що у розвитку захворювання можуть бути різноманітні передумови. До прикладу, причиною  може бути запальні процеси. Варикозне розширення вен може бути травматичного походження, або воно може бути пов’язане з умовами праці – стоячою роботою.
Якщо є схильність до цього захворювання, то обов’язково необхідно займатися профілактикою, – наголошує фітотерапевт. Вагітність може впливати на утворення варикозного розширення вен.
Він радить таке лікування для зменшення проявів варикозного розширення вен. Насамперед, треба дотримуватись розпорядку праці і відпочинку, наприклад, якщо людина працює на ногах, то необхідно робити перерви. Не можна приймати гарячих ван, фізично не перенапружуватись.
Допоможуть також лікувальні рослини. Це квітки і листки гіркокаштану, трава медунки лікарської, собача кропива серцева, квітки і листки глоду колючого. Брати по 1 ст. ложці, заливати окропом, настоювати протягом ночі або кілька годин. Вживати по 50-100 мл тричі в день за 30 хв до їжі.
Також допомагають примочки: м’ята перцева, меліса лікарська, листки тополі чорної, листки берези по 1 ст. ложки на 2 скл. води. Настоювати 30 хв або всю ніч і робити примочки до варикозних вузлів.
Дата публікації: 04.01.2021 img Поділитися