Склад молочної сироватки
Багато з нас просто недооцінюють всю користь молочної сироватки, адже в ній міститься величезна кількість поживних речовин та вітамінів, які необхідні кожному організму. Багато досліджень цього молочного продукту показали, що за своїм складом сироватка дуже нагадує молоко матері. Саме тому її використовують при приготуванні дитячого чи спортивного харчування.
Незважаючи на те, що сироватка – це продукт, який отриманий після переробки молока, всі корисні компоненти, що присутні в молоці в ній залишаються. Крім того, до складу сироватки входять вітаміни А, С, Е і групи В. Також в ній є велика кількість лактози, яка добре засвоюється організмом, і не відкладається в організмі у вигляді шлаків або жирових відкладень. Як і всі молочні продукти, сироватка містить багато кальцію. Якщо випити 1 літру сироватки в день, це поповнить в організмі добовий запас кальцію. Крім цього, в її склад входять і інші компоненти: магній, калій, фосфор, мінеральні солі, кисломолочні бактерії, молочний жир, тощо.
Крім всіх корисних речовин, молочна сироватка багата на вітамін під назвою біотин. Він відіграє важливу роль в організмі, оскільки бере активну участь в регуляції білкового та жирового балансу та добре впливає на мікрофлору кишечника. Також він бере участь в синтезі колагену, який допомагає зберігати красу та молодість шкіри.
Властивості молочної сироватки
Завдяки багатому складу сироватки, її застосовують не тільки для профілактики різних захворювань, а й безпосередньо для їх лікування. Молочна сироватка вважається відмінним загальнозміцнюючим засобом. Щоденне її вживання допоможе зміцнити імунітет, що створить захисний бар’єр не тільки від простудних захворювань, але і від різних бактерій і інфекцій. Коли організм страждає від авітамінозу, сироватка – це перші «ліки» від цієї проблеми. Адже в ній багато всіх необхідних організму компонентів, що допомагають налагодити роботу всіх органів і систем. Крім того, якщо в осінньо-весняний період регулярно вживати цей продукт, то це послужить хорошою профілактикою від того ж авітамінозу.
Якщо жінка під час вагітності має набряки, то сироватка допоможе позбутися від цієї проблеми. Адже набряки з’являються від неправильної роботи нирок, що сприяє затриманню рідини в організмі. Молочна сироватка допомагає нормалізувати роботу нирок, тим самим виводячи з організму всю зайву рідину.
Сироватка допомагає позбутися зайвої ваги, оскільки вона відмінно виводить з організму шлаки та токсини, а також покращує обмін речовин. Крім того, її часто вживають під час розвантажувальних днів, адже вона не тільки очищає організм, але і забезпечує його поживними речовинами. Всі кисломолочні продукти позитивно впливають на травлення. Що стосується молочної сироватки, то в цьому випадки вона допомагає на всі 100%. Вона налагоджує мікрофлору кишечника, допомагає при запорах, а також покращує стан при гастриті та коліті.
Сироватка покращує роботу серцево-судинної системи. Особливо показана вона людям з гіпертонією, адже завдяки корисним речовинам, які містяться в сироватці, вона добре «чистить» кров, що запобігає утворенню так званих «бляшок», які закупорюють судини. Сироватка рекомендується при запальних захворюваннях дихальних шляхів (бронхіт, гайморит, пневмонія), оскільки вона має властивість нейтралізувати хвороботворні бактерії та запальний процес.
Сироватка лікує депресію і стреси, тому що, в сироватці є компоненти, які сприяють підвищенню гормонів радості – ендорфінів. Що стосується негативних емоцій, то вживаючи її, вони заглушуються. У косметології молочну сироватку використовують з метою відбілювання. Адже вона чудово очищає шкіру, допомагає лікувати вугри, пігментацію і навіть усуває плями від прищів.
Якщо ви обгоріли на сонці, сироватка допоможе прибрати почервоніння і в майбутньому пухирі. Для цього додайте кілька літрів сироватки у ванну та полежіть у ній, а також сироваткою можна періодично змащувати почервонілу шкіру. Допоможе сироватка і для волосся, яке сильно січеться, випадає та втратило свій природний блиск. Для цього після миття волосся необхідно обполоснути теплою сироваткою і висушити природним чином. Таку процедуру досить робити кілька разів на тиждень. Як результат, ваша шевелюра стане «живою», міцною та здоровою. І, звичайно ж, не обходиться без молочної сироватки в кулінарії, оскільки вона призначена в першу чергу саме для цього. З неї роблять смачні оладки, використовують для випічки, супів, коктейлів, тощо.
Як приготувати молочну сироватку?
Перший спосіб
Для цього необхідно поставити потрібну кількість молока в тепле місце для природного сквашування. Через 1-2 дня, коли вийде кисле молоко, виливаємо його в каструльку і ставимо на вогонь, гарненько нагріваємо, але не кип’ятимо. Коли на поверхні молочної маси будуть видні сирні згустки, виключаєте вогонь і дайте трохи охолонути масі. Потім вилийте все в марлю, зав’яжіть і залишіть до повного витікання сироватки. В результаті ми отримуємо два смачних і корисних продукти, сир та молочну сироватку.
Другий спосіб
Робимо все-те ж що і в першому випадку, тільки молочну масу нагріваємо на водяній бані. Для того, що сир відділився від сироватки, час нагрівання трохи збільшується.
Третій спосіб
Як і в першому випадку нам знадобиться молоко. Але тільки чекати коли воно стане кислим молоком, ми не будемо. Необхідно довести до кипіння молоко і відразу вимкнути його, після цього додати сік лимона (на 1 л. молока один лимон), перемішати і процідити. Завдяки дії лимонної кислоти процес сквашування відбувається миттєво, що зменшує час приготування сироватки.