розбите вікно

Теорія розбитого вікна, або Допомагаючи комусь, не забувайте про себе

Жила-була добра жінка. Вона відкрила перукарню і дарувала жінкам красу, у неї це непогано вдавалося. Тільки чомусь клієнтки часто зловживали її добротою: то не доплатять їй, то запишуться і не прийдуть, а вона втратить годину робочого часу; то випросять безкоштовну послугу…

Стежте за своїми “вікнами”

Ви чули про теорію розбитого вікна? Сенс її в тому, що якщо в будинку не замінити одне розбите вікно, то через деякий час у цій будівлі не залишиться жодного цілого вікна. Спрацьовує якийсь ефект натовпу, і вандалізм вже неминучий.
Ця теорія працює завжди. І вона навчає нас того, що за першим порушенням, в тому числі особистих границь і дозволеного, обов’язково будуть наступні. Запуститься своєрідна ядерна реакція: з’являться інші охочі вам недоплатити, записатися і не прийти, отримати знижку або скористатися вашою скромністю. І нічого не залишиться. Ні від вашого бізнесу, ні від душевних сил, ні від поваги тих, кому ви нескінченно йшли на зустріч.
Людей любити треба і допомагати їм треба, але не варто приносити в жертву себе і свою сім’ю. Все починається з дрібниць: з одного розбитого вікна. І якщо його швидко не замінити, наполягаючи дотримуватись правил, то дуже скоро піде некероване мародерство.
Безкорисливо підсвічуючи дорогу іншим, допомагаючи і даруючи людям радість, не забувайте про себе…
Ольга Караванова
  • Іноді нова сукня приносить куди більше щастя, ніж здійснення грандіозних планів

  • Як зрозуміти, що це ТВІЙ чоловік і ви будете щасливі

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook