Як зрозуміти, що це ТВІЙ чоловік і ви будете щасливі

Що є запорукою хороших сімейних стосунків, а які маркери вказують, що це е та людина, з якою варто пов'язувати своє життя, - пояснює психолог. 

Психологиня Ірина Шатинська пояснила, що є запорукою або хоча б передумовою хороших сімейних стосунків. А які маркери вказують, що це е та людина, з якою варто пов’язувати своє життя.

Перш за все – любов

Любов як вміння приймати один одного. З усіма недоліками, у всій повноті індивідуальності іншого.

Не так, як у період закоханості, коли те, що нам здається неважливим, залишається за межами нашого зашореного погляду, тунельного бачення – а саме таке властиве зміненому стану свідомості.

Взагалі (можна, звичайно, сперечатися, але, на мою думку) закоханість – це одне з найбільш небезпечних почуттів за своїм відтермінованими результатами. Ми можемо наробити в цьому стані купу дурниць, які взагалі не властиві нам, не були властиві в минулому і не будуть властиві в майбутньому. І, що характерно, ми будемо, метафорично кажучи, неосудними. Оскільки стан цей викликає такі ж процеси в мозку, як і прийняття наркотиків.

Стан закоханості минає, а те, що було зроблене, іноді вже не змінити…

Любов починається або не починається там і тоді, де і коли закоханість закінчується. Поки закоханість триває – краще не ухвалювати рішень.

А ті, хто заперечать мені, що, мовляв, закоханість – це прекрасно, це ейфорія, це крила, це щастя неземне, я відповім, що (за чутками) таке ж відчуття виникає при прийомі наркотиків. Що й не дивно, оскільки фізіологічно, чи то пак біохімічно відчуття в обох випадках – наслідок дії на роботу нашого мозку одних і тих же речовин.

Так що ж, не закохуватися тепер?

Ні! На здоров’я. І тим більше, що у закоханості є ще й та особливість, що приходить вона несподівано і часто непрохано. І так, її обов’язково потрібно пережити і прожити хоча б раз в житті!

Пережити. Тільки от не приймати під дією цього «наркотика» ніяких рішень. Непродуманість рішень – адже на той момент вони вам такими не будуть здаватися. А будуть здаватися природними і єдино можливими.

Це була преамбула. Про важливе.

Хороші провісники вдалих сімейних стосунків

Добре – якщо ви друзі. Якщо ви дивитеся на світ з однаковою вихідної точки зору, якщо вектор і парадигма вашого бачення світу і вас в ньому близькі. Якщо у вас схожі світоглядні установки. Якщо ви одностайні в поглядах на базові поняття про те, що є добро і що є зло, що є чорним, без всяких там п’ятдесяти відтінків (наприклад, зрада, аборт або копнути собаку).

Маркери, що це «не те»

Якщо хтось із партнерів переконаний чайлдфрі, а інший – не бачить себе поза материнством (батьківством).

Якщо один мріє про подорожі, а інший – про полузати насіння перед телевізором, де йде футбольний матч.

Якщо ви – людина толерантна, а партнер – з твердолобими установками і принципами, де його бачення світу – єдино можливе.

Якщо один обожнює збирати галасливі компанії друзів, а другий тихий, переконаний інтроверт.

Якщо один трудоголік, а інший – гедоніст, з яким чим би не займатися, аби нічого не робити.

Якщо один бачить партнера повноцінним учасником, наприклад, догляду за новонародженою дитиною, а інший ще до його народження висловлює щире здивування з приводу потенційних нічних вставань до дитини: а при чому тут я. (Так. Це принципово.)

Якщо один – глибоко релігійний і воцерковлений, а інший – атеїст.

Якщо ви не можете спокійно поговорити один з одним про те, що комусь із вас не подобається в поведінці іншого.

Якщо ви постійно наступаєте на горло власній пісні.

Якщо ви постійно змушені в односторонньому порядку підлаштовуватися.

Якщо між вами немає чесності.

Якщо є табуйовані теми.

Якщо немає довіри.

Якщо ви (або ваш партнер) не вмієте не тільки слухати (або удаєте, що слухаєте, насправді чекаючи своєї черги сказати) але і ЧУТИ, і прислухатися один до одного.

Одним словом, якщо у вас несумісні погляди на життя, але ви чекаєте, що все зміниться.

(Я ж його (її) так люблю. Я зможу все в ньому змінити. Або він сам (а) зміниться)

НЕ ЗМІНИТЬСЯ!

Резюмую трохи більше науково все те, про що написала: якщо ваші винесені з батьківських сімей базові психологічні, поведінкові, світоглядні установки збігаються, то все може бути окей. Навіть якщо приймаєте рішення в стані гострої закоханості.

Якщо ні – переконайтеся, наскільки гнучким є ваш чоловік, наскільки він вміє змінюватися, не ламаючись при цьому.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook