Хрустять суглоби. Про що сигналізує організм?

Спираєтеся на руку - хрустять суглоби, піднімаєтеся зі стільця - хрустять суглоби... Про що ж хоче сказати ваш організм, що за сигнал подає?

Хрустіння суглобів, біль, який обмежує вашу рухливість, може привести до проблем, якщо залишити це без уваги. У рекламних роликах дорогих лікарських засобів часто міститься твердження, що хрустіння у суглобах – це провісник артриту, артрозу та подібних захворювань. Але, насправді, це не так.

Основними ознаками серйозних захворювань суглобів є болючі відчуття, набряки, зменшення рухливості. При артрозі суглоби рідко видають шум. При артрозі, коли поверхні суглобів стають тонкими і шорсткуватими, рухи можуть супроводжуватися специфічним тріском. Але, якщо уражений суглоб шумить – значить ще не все втрачене.

Про що говорить хрустіння суглобів?

Хрускіт може з’являтися при наступних обставинах: при русі суглоба об’єм суглобної сумки трохи збільшується, і у внутрішньо суглобній рідині з’являються газові пухирці, коли вони лопаються, лунає щиглик.

Найчастіше таке хрустіння викликане підвищеною кількістю білка у внутрішньо суглобній рідині. Це може відзначатися або при надлишку білкової їжі, або при всіляких запальних процесах.

Хрустіння може з’явитися, коли людина починає посилено займатися спортом. Цьому є кілька пояснень. Насамперед, не виключено, що причиною хрускоту в такому випадку, може бути травма (зазвичай, розтягання зв’язок). Якщо це так, потрібно просто дати своєму організму перепочинок, а надалі, більш акуратно виконувати фізичні вправи. Іншою причиною хрускоту в цьому випадку може бути суглобна рідина, проблеми виникають при фізичних перевантаженнях. Також недолік рідини в суглобах може бути ознакою вікових змін.

Також хрустіння у суглобах може сигналізувати про те, що вам слід більше рухатися. При гіподинамії погіршується кровопостачання і концентрація білка збільшується. У суглобній рідині при русі утворюються пухирці, які лопаються й приводять до специфічного хрускоту.

Чому хрустять суглоби? - AnsWiki

Коли хрустіння у суглобах є нормою?

Суглобний шум – нормальне явище для підліткового віку, коли розвиток усього організму відбувається стрибкоподібно. Таке хрустіння не призводить до якихось сумних наслідків і може бути присутнім у молодому організмі. Чому? Тому що за кістковою тканиною не встигає зв’язковий апарат і не встигає виробитися суглобна рідина, стверджують лікарі-ортопеди.

Також хрустіння звичне явище для молодих жінок із гнучкими суглобами. В організмі таких осіб виробляється колаген. Це може минутися з віком, але якщо причина обумовлена генетичною схильністю, хрустіння буде супроводжувати жінку все життя. Звичайно, крім хрускоту, у таких жінок рано починається варикоз, і шкіра вражається судинними зірочками.

Не клацайте пальцями!

Для профілактики хрускоту в суглобах включіть у свій раціон більше овочів і фруктів, не зловживайте білковою їжею (м’ясом, молочними продуктами). Випивайте на день не менше 6 склянок води. Уникайте гіподинамії, але й не занадто захоплюйтеся фітнесом, тому що сильні фізичні навантаження чреваті травмами, які можуть порушити хрящовий шар і привести до запальних процесів, а надалі до артритів і артрозів.

Намагайтеся не засиджуватися в одній і тій же позі понад 40 хвилин. Якщо у вас сидяча робота, намагайтеся щогодини вставати й рухатися. Якщо у вас немає можливості походити по офісі, постарайтеся, принаймні, виконувати «офісну» гімнастику – потягування, повороти, так щоб задіяти тазостегновий суглоб, суглоби плечового і шийного відділів.

Не клацайте пальцями! Видавати звуки пальцями при бажанні може кожен, це весело, але некорисно. Якщо зловживати клацанням, суглоби поступово травмуються, а разом із цим збільшується ризик розвитку артрозу. Ви досить довго можете не відчувати ніяких змін, суглобні хрящі можуть терпіти таке «знущання» роками, але в остаточному підсумку, можуть і здатися.

Болі в коліні - через що бувають і як лікувати

Що робити, щоб не мати проблем?

Якщо хрустіння у суглобах не супроводжується хворобливими відчуттями, не поспішайте тривожитися. Це може бути через пухирці повітря в суглобній рідині, перенапругу в м’язах, стрес або перевтому, а також генетичну схильність.

Розминайте суглоби не менше двох разів на день, запишіться в спортклуб (але не перестарайтеся), навчіться розслаблюватися та знімати стрес, періодично проходьте курс масажу, не клацайте пальцями.

Хрустіння суглобів у зрілих літах може служити сигналом до початку такої неприємної хвороби як остеоартроз. У таких випадках рекомендується обов’язкове відвідування лікаря, для з’ясування більш чіткої картини хвороби і призначення оптимального лікування.

Якщо хрустіння у суглобах супроводжується болем і опухлістю, обов’язково зверніться до лікаря. Такі симптоми можуть бути ознакою спортивної травми або свідчити про зміни в суглобах, які вимагають медичного втручання.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook