сир фета

Домашній сир “Фета” з одного літра молока

З одного літра молока виходить 250 г ніжного домашнього сиру фета - для салатів, бутербродів і різних намазок, а також для випічки із солоними начинками.

Я сама, коли вперше побачила цей рецепт, не повірила! У рецепті говорилося, що з одного літра молока виходить 250 г “Фети”. Подумала, що такого бути не може! Але цікавість взяла гору. Спробувала приготувати та отримала аж 270 г домашньої фети.

Тут треба зауважити, що я взагалі дуже люблю різні сири, і мені дуже подобається експериментувати над їх приготуванням у домашніх умовах. І одержувати 100% натуральний продукт. А зараз пропоную  домашній варіант “Фети”.

Це, звичайно, не справжня бринза, але за смаком і структурою дуже її нагадує. Я навіть сказала б, що якщо її спробує не фахівець, а звичайна людина, не здогадається, що “Фета” приготовлена ​​в домашніх умовах. На мій погляд, до справжньої бринзи трохи не вистачає кислинки і є вершковий присмак, але зовсім трохи.

Цей продукт ідеально підходить для салатів, бутербродів і різних намазок, а також для випічки, наприклад, для грецького пирога або болгарської бабки.

Ну, і хотілося б згадати про економічність такої домашньої бринзи. Лише – вартість пакета молока.

Єдина умова: молоко має бути натуральним, гарної якості. Те, що продається тільки на холодних вітринах, має термін придатності не більше 5 діб. І жирність має бути не менше 3,2%.

Я беру молоко нашого місцевого виробника із жирністю 3,5-4%. Саме з такого молока у мене й виходить 270 г “Фети”. Думаю, з менш жирного молока вихід буде меншим.

Як приготувати сир фета

  • 1 л молока, 1,2 ч. ложки солі.

Молоко вилити відразу в жароміцну форму, яку надалі можна буде поставити в духовку.

Залишити молоко при кімнатній температурі на 10-12 годин (у мене потрібна доба). Молоко має злегка закиснути, але не перетворитися на кисле молоко. Тобто у молока повинен з’явитися кисленький запах і на смак воно має стати кислим, але ще не стати “крупинчастим”, тільки трохи загуснути, це помітно на стінках форми, молоко ніби “прилипає” до них.

Повинна зауважити, що одного разу “перетримала” молоко в теплі, і воно все ж таки згорнулося, але нічого страшного не сталося. “Бринза” теж вийшла, тільки була більш щільною і менш однорідною. Але краще все ж таки не перетримувати.

Підкисле молоко поставити в холодну духовку. Встановити температуру 170-180 С, ввімкнути. Молоко нагрівається разом із духовкою. Залишити його “томитись”. Молоко не повинно закипати! (залежить від вашої духовки!) Саме томитись! Іноді поглядаємо, якщо маса починає закипати, ще трохи зменшуємо температуру. На весь процес разом із нагріванням йде близько 1 години.

Коли знизу відшарується сироватка, а сирна частина підніметься нагору і почне “тріскатись”, вимкнути духовку. Маса зверху пастоподібна, не така, як сир, а дуже ніжна.

Друшляк застелити марлею в три шари. Намагаючись не порушувати структуру, акуратно перелити масу в друшляк. Дати стекти сироватці. Віджимати не треба, у жодному разі! Краще поставити друшляк трохи під нахилом, трохи підняти краєчок марлі.

Щось на зразок дуже густої сметани. Коли сироватка стече, посолити масу зверху досить щедро, але не перемішувати, щоб сир не втратив структуру!

Тепер перевернути її у форму солоною стороною донизу. Посипати сіллю верхню сторону. Утрамбувати масу у формі, намагаючись, щоб не було порожнин.

Порада! Я роблю “Фету” у пластиковому контейнері з-під сиру. З нього її дуже легко вийняти. Але якщо “Фета” робиться в міцній формі, краще застелити форму харчовою плівкою, а потім просто вийняти продукт за краї плівки.

Прикрити форму кришкою або плівкою та поставити на добу в холодильник (ми їмо раніше). За добу “Фета” повністю готова.

Домашній сир “Фета”

Ріжеться вона навіть краще, ніж магазинна, але зберігає ніжну структуру. Її можна намазати на хліб.

Радимо також приготувати домашній сир за іншими перевіреними рецептами:

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook