Мамографія – це поширений, точний і найбільш ефективний спосіб обстеження здоров’я грудей на сьогоднішній день, – пояснюють фахівці Міністерства охорони здоров’я України.
Коли і кому слід проходити мамографію?
Скринінгову мамограму, за наявності показань, важливо робити щорічно, вона дозволяє виявити ракові захворювання на найбільш ранніх та виліковних стадіях захворювання.
Мамографія дозволяє побачити аномальний розвиток тканини за два роки до того, як лікар або ви зможете виявити такі зміни пальпацією (руками).
Онкоскринінг: які обстеження і коли проходити, навіть якщо почуваєтеся добре
Такий скринінг роблять пацієнткам з так званої групи ризику:
- жінки після 45 років;
- жінки будь-якого віку, у яких є підозра на пухлинні новоутворення, виявлені під час мануального огляду чи УЗД дослідженні;
- жінки будь-якого віку, у яких найближчі прямі родички мали/мають рак молочної залози.
З початку року чверть мільйона пацієнток безоплатно пройшли діагностику за методом мамографії за Програмою медичних гарантій – тобто повністю безоплатно для пацієнта.
Нормальні зміни у грудях і порушення, які не є ознакою раку
Щоби скористатися цією послугою, пацієнту потрібно звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря. У разі виявлення показів лікар скерує пацієнта на таке обстеження та видасть відповідне направлення.
До безоплатної послуги включена консультація лікаря, проведення дослідження, аналіз і опис результатів. Запис результатів обстеження (фото/відео фіксація) на цифровий носій пацієнтці здійснюється за бажанням.
Post Views: 25