Як розслабитися у складні часи. Техніка психолога

Попри складні часи, потрібно навчитися розслаблятися. Із легкістю в тілі і емоції стають легшими. Спробуйте, це працює!
Попри складні часи, потрібно навчитися розслаблятися. Із легкістю в тілі і емоції стають легшими. Про свій досвід і як розслабити тіло, радить психологиня Світлана Ройз.

О, дівчинко моя, давай тебе розслабляти!

“Сьогодні прокинулася вночі. Не могла заснути. І раптом зловила себе на тому, що всі м’язи такі напружені, наче вже не лежу на ліжку, а вигнулась, “злетіла” – тільки п’ятки та голова торкаються поверхні. Навіть брови зведені до перенісся.
Сказала собі: о, дівчинко моя, давай тебе розслабляти. І почала з собою говорити, як із маленькою донькою, коли вона просить допомогти їй заснути.
Я на всіх зустрічах з будь-якими аудиторіями нагадую, що нам зараз потрібен “кондиціонер” для перестимульованої лімбічної системи. Важливі свідомі дії, щоб збалансувати нашу надзадіяну симпатичну нервову систему.
“Давай, я кладу руку на живіт – видих вдих, відчуваєш тепло?
Поворуши пальчиками. Відчуваєш? Вони наповнюються теплом і вагою. Відчуй, яке важке тіло, як воно торкається ліжка, які теплі частини, якими торкається поверхні. Молодець”.
Я зверталась до свого тіла, як до маленької дитини, що зараз потребує моєї турботи.
І заснула.
Сьогодні спостерігаю більш уважно за тілом, за тим – яке дихання (тримаю руки на ребрах), наскільки підняті плечі, наскільки я спираюся на поверхню, на якій сиджу, лежу, стою. Даю сигнали м’язам розслаблятися. Частіше роблю і робитиму “потягушки”. Знімати напругу в щелепі – відкривати – закривати рота.
Я і не могла уявити, скільки напруги в тілі.
Із легкістю в тілі і емоції стають легшими.
Легкості нам – в тілі, думках, емоціях. Легкості, навіть, в складні часи”.

Ілюстрація – Сиріл Роландо

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook