Гайморит: як правильно лікувати. Консультує лікар

Як відрізнити гайморит від нежитю? Звідки він береться? Чи можна обійтися без проколу? Чи стає після проколу гайморит хронічним? На ці та багато інших запитань відповідає лікар.

Наш ніс не тільки дає можливість дихати і насолоджуватися ароматами, а й є фільтром негативних впливів ззовні. Саме завдяки носу в організм не потрапляють мільйони мікробів. Але іноді ніс від цього страждає. Про одну з найпоширеніших проблем – гайморит – розповідає лікар-отоларинголог Олексій Віговський.

– Звідки береться гайморит?
– Усі запальні процеси є результатом боротьби імунітету з мікрофлорою та мікрофауною, яка прагне потрапити до нас у ніс. Гайморит – це запалення верхньощелепної додаткової пазухи носа. Причиною гаймориту є інфекція плюс переохолодження. У гайморові пазухи перестає надходити повітря, наростає тиск, який провокує утворення слизу. Хворі скаржаться на утруднення носового дихання, нежить, загальну слабкість. Проте діагноз можна поставити тільки після рентгенографії або комп’ютерної томографії.

– Як правильно лікувати гайморит?
– Гайморит рідко минає сам по собі. Лікування антибіотиками також не вирішує проблему – гайморит нікуди не дівається. Лікують це захворювання за допомогою місцевих процедур, крапель, спреїв, інгаляторів. Хто мав справу з гайморитом, знає, що таке «кукушка». Для тих, хто не знає, поясню, як відбувається ця процедура. Пацієнт лежить на кушетці на спині і каже: «ку-ку, ку-ку». При цьому перекривається сполучення носоглотки з ротоглоткою. У цей час відбувається повільне вливання в одну ніздрю лікарського розчину з одночасним його відсмоктування з іншої ніздрі за допомогою вакуумного приладу. Негативний тиск сприяє видаленню гною з пазух, а лікарський розчин, інтенсивно переміщуючись через порожнину носа, промиває пазухи.

– І, мабуть, найболючіше питання для людей із гайморитом: чи обов’язково робити прокол?
– На початковій стадії гаймориту пункція (прокол) не обов’язкова. При легшій формі, коли на рентгенівському знімку видно набряк слизової, але рідини в порожнині немає, можна спробувати консервативну терапію. Якщо гайморит гнійний – обов’язково проводиться пункція.
Існує хибна думка, що один прокол зробить гайморит хронічним і доведеться робити пункцію знову і знову. Це не так. Більше того, тільки пункція допоможе відкачати з пазухи гній, а значить, дозволить довести лікування гаймориту до кінця. Сучасні методи лікування дозволяють відразу після пункції встановити в пазухи спеціальні трубочки-катетери, через які можна робити промивання щодня. У кожному разі лікування гаймориту має відбуватися під суворим наглядом ЛОР-лікаря.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook