укуси мошки

Чим небезпечні укуси мошки і як від них захиститися?

Кусальний апарат мошки містить чотири леза. Вони в прямому сенсі розривають шкіру, спричиняючи гострий біль, котрий згодом переростає у свербіж. 

Мошки, або мокреці, належать до розряду кровоссальних комах. Вони чатують на свою жертву лише в сутінках й можуть нападати цілими зграями, залишаючи на тілі сверблячі прищі та почервоніння. Якщо ж у вас є алергія на укус мошки, вражені місця можуть набрякнути та вкритися пухирями.

Нараховується більше ніж 600 видів мініатюрних паразитів, котрі розселились по всьому світу. Але найбільше кровожери полюбляють вологий клімат, живляться кров’ю не лише людей, але й домашніх тварин.

Як виглядають мошки

Розмір мокреців становить 1-3 мм. Саме тому їх складно помітити неозброєним оком. Людина відчуває симптоми укусу, а потенційного ворога не бачить.

Так само як у комарів, атаку здійснюють лише самки, адже від кількості випитої крові залежить подальше життя їх нащадків. Голодні самиці мають сіруватий відтінок через темні візерунки на крилах. Ситі відразу стають червонястими.

Тривалість життя мокреців залежить від виду і складає від кількох днів до кількох місяців.

Домівки мошки будують у вологому ґрунті або зопрілому листі. Саме тут найкраще почуватиметься майбутнє потомство.

Радимо також прочитатиЯк зрозуміти, хто покусав: 15 укусів, які варто знати (фото)

Хвороби, які передаються через укуси мошок

В окремих регіонах Америки, Африки та на деяких островах Карибського басейну мошки є носіями круглих червів філярій. Вони потрапляють під шкіру, викликаючи у людей інфекційні запалення та дерматит. В Україні переносниками таких червів є комарі.

Кусальний апарат мошки, а точніше, рот комах складається з м’якої оболонки, всередині якої чотири різальні леза. Вони в прямому сенсі розривають шкіру, спричиняючи гострий біль, котрий згодом переростає у свербіж.

Після нападу невидимих мошок у нашій місцевості людина відчуває печіння від укусу. А у випадку чутливості розвивається алергічна реакція: укушене місце набухає, утворюються пухирці, з яких при розчісуванні витікає прозора рідина.

Тому варто утримуватись від чухання, інакше можна занести у рану вторинну інфекцію, і тоді не оминути запалення. У найважчих випадках алергічна реакція переростає в анафілаксію.

Як захиститись від мошок?

  • Мокреці люблять вологий клімат і оселяються поблизу води. Тому перед поїздкою в прибережні райони, слід ретельно вивчити уподобану вами територію.
  • Мошки нападають лише в сутінках на відкритому повітрі. Вони не живуть в будівлях та на шерсті домашніх тварин. Тому аби захиститись від укусів, просто не гуляйте надворі о цій порі.
  • Якщо ж вкрай потрібно вийти, обирайте максимально закритий одяг.
  • Не поливайте рослини пізно ввечері, бо мошки ховаються в прохолодному і вологому ґрунті.
  • Перед виходом увечері надвір обробіть себе спеціальним розчином від комах, до складу якого входить від 15 до 20%  диетилтолуамиду (ДЕТА). Особливу увагу при цьому слід приділити відкритим ділянкам тіла, таким як шия, шкіра голови, голені.
  • На ніч варто скористатись вентилятором, оскільки мошки не люблять вітру.

Як лікується алергія на укус мошки

Якщо ви маєте схильність до алергії на укуси комарів та мошок, краще відразу звернутись до лікаря, щоб попередити анафілаксію. В усіх інших випадках при нападі мошок медики радять діяти самостійно.

А саме:

  • Прикласти холодний компрес. Він заспокоїть відчуття печіння.
  • Прийняти антигістамінні препарати, щоб зняти набряк та свербіж.
  • Ні в якому разі не розчісувати місце укусу. Інакше може утворитись пухир, рубець або інфікована рана, які потребуватимуть додаткової медичної допомоги.
  • Якщо ви не змогли стриматись від розчісування, лікар призначить антибіотики або антисептик для пом’якшення інфекції.

Пам’ятайте: правильні методи надання першої медичної допомоги й передбачлива поведінка, тобто профілактика укусів, допоможуть вам не зіпсувати відпустку чи захопливу подорож.

Радимо також прочитати: Що робити, якщо вкусила оса, бджола або шершень

Авторка – Олександра Сапон

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook