Чим корисна вода з дьогтем і як її приготувати

Березовий дьоготь здавна застосовують у народній медицині. Його наносять зовнішньо або готують дьогтяну воду.

Основні властивості дьогтю – сильна антисептична та протипаразитна дії. Це потужний засіб проти розвитку в організмі хвороботворних мікроорганізмів. Навіть за зовнішнього застосування він впливає на загальне самопочуття: люди відчувають зниження дратівливості, до того ж поліпшується сон.

Березовий дьоготь можна купити в будь-якій аптеці. Вода з дьогтем дає позитивний ефект при лікуванні та профілактиці застудних захворювань, під час відновлення імунітету. Після переломів кісток рекомендують робити масаж. Якщо під час масажу використати дігтярну воду, то процес загоєння відбуватиметься швидше. Якщо обробити відкриті ділянки тіла такою водою перед походом до лісу, то жоден кліщ не вчепиться. Багатьом дігтярна вода допомагає за бронхіальної астми, хворих суглобів чи хребта. Вона добре зарекомендувала себе у лікуванні кровоносної системи, адже розріджує кров, розчиняє холестеринові бляшки.

Як приготувати дьогтяну воду

250 мл березового дьогтю розчинити у пластиковій пляшці об’ємом два літри й долити літр холодної кип’яченої води. Пляшку закоркувати і ретельно струшувати протягом 20 хвилин. Поставити у світле місце на дві доби. Пляшку не чіпати. За дві доби обережно, не піднімаючи, зрушити пляшку на край столу. Прозора вода буде внизу, дьоготь спливе доверху. Зручно, коли одна людина тримає пляшку, а інша проколює дно пляшки збоку шилом чи гострим цвяхом. Прозору воду злити в чистий посуд. Намагайтеся не допускати потрапляння дьогтю в прозору воду. Злиту воду перелити у скляну пляшку, щільно закоркувати, а залишки дьогтю у пляшці покласти в іншу ємність. Його можна використовувати проти грибка на ногах (змащувати на ніч).

Вживати дьогтеву воду по одній-дві столові ложки раз на день перед їдою. Курс: 10 днів прийому, 10 днів перерви, ще 10 днів прийому і 20 днів перерви, 10 днів прийому і перерва на рік.

Протипоказання

  • індивідуальна непереносимість,
  • екзема у стадії загострення,
  • при порушенні функції нирок,
  • вагітність,
  • лактація,
  • у період загострення хронічних захворювань.

При тривалому застосуванні можливе подразнення шкіри. При застосуванні дьогтю всередину або зовнішньо в значних кількостях може наступити отруєння, що виявляється переважно запаленням нирок і явищами паралічу центральної нервової системи. Сеча при цьому як при отруєнні фенолом і іншими подібними речовинами, забарвлюється в темний колір.

Перед застосуванням будь-яких рецептів народної медицини порадьтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook