Неправильне харчування та мала кількість фізичних вправ можуть перешкоджати схудненню. Деякі ліки або гормональні зміни також можуть сповільнити метаболізм. Дієтолог з Be Diet Catering, Моніка Новицька, зазначає, що однією з причин, через яку людям важко досягти стрункості, є харчові звички, від яких складно відмовитися. Деякі з них вважаються безневинними і навіть корисними, але можуть шкодити фігурі.
Звички, які заважають худнути
Кава з сиропом
Цей напій може надати енергії, але також може бути джерелом великої кількості калорій. Наприклад, дві склянки лате з сиропом щодня можуть містити близько 800 калорій. Якщо ваш раціон розрахований на 1800 ккал на день, вживання таких напоїв може подвоїти кількість споживаних калорій, що ускладнює схуднення.
Замість напоїв з молочними вершками, сиропами та цукром вибирайте какао на знежиреному молоці або еспресо без цукру.
“Головні помилки людей, які худнуть – схуднення на монодієтах”, – доказовий дієтолог
Перекуси з друзями
Cheat Meal, що означає “обдурити їжу”, це коли люди дозволяють собі улюблену страву після декількох днів дієти. Однак такі винагороди можуть нівелювати всі зусилля та уповільнити втрату ваги.
Замість цього введіть здорові альтернативи, як-от піца на основі цвітної капусти або десерт з насінням чіа.
Корисні добавки
Додавання до салатів оливкової олії, горіхів, меду може бути корисним, але також і калорійним. Одна столова ложка таких продуктів може містити близько 80 ккал, перетворюючи легку вечерю на калорійну страву, що ускладнює схуднення.
При приготуванні салату враховуйте калорійність добавок.
Вихідні без дієт
Упродовж тижня ми можемо дотримуватися дієти, але на вихідних часто дозволяємо собі щось смачненьке, значно збільшуючи кількість калорій, які споживаємо.
Якщо не уявляєте своїх вихідних без зустрічей з друзями, дотримуйтеся правила 80/20: 80% вашого раціону мають становити корисні продукти, а 20% — улюблені страви. Ця стратегія харчування допомагає збалансувати здорове харчування з можливістю іноді насолоджуватися улюбленими стравами, забезпечуючи організм необхідними поживними речовинами та контролюючи калорійність їжі, яку вживаєте протягом більшості часу, зберігаючи при цьому гнучкість у вихідні дні.
Як не переїдати: лафхак від експерта зі схуднення
Важливо, щоб ласощі чи задоволення не перетворювалися на основне джерело харчування протягом вихідних. Варто прагнути до різноманітності та поміркованості у виборі таких продуктів, щоб не порушити баланс харчування та не зашкодити собі.
Пам’ятайте, що здорове харчування не повинно вважатися лише набором обмежень, але й бути можливістю отримати задоволення від різноманітної, смачної та поживної їжі. Дотримуючись принципу 80/20, ви зможете насолоджуватися їжею, підтримуючи при цьому своє здоров’я та форму.