Їдете у відпустку? Стережіться «хвороб мандрівників»!

Під час подорожі за кордон цілком реально інфікуватися такими екзотичними захворюваннями, як гарячка Ласса, Ебола, денге, чикунгунья тощо. Як їх попередити і що робити у разі інфікування?

У світі щорічно страждає від інфекційних хвороб 1/3 населення земної кулі. Тільки за останні десятиріччя людство «здобуло» понад 200 нових, раніше невідомих інфекційних хвороб, у тому числі такі небезпечні захворювання, як гарячки Ласса, Ебола, денге, чикунгунья.

Проте і старі небезпечні інфекції (холера, поліомієліт тощо) продовжують реєструвати в різних країнах. І хоча в Україні про такі захворювання ми чуємо вкрай рідко, під час подорожі за кордон інфікуватися цілком реально.

Найчастіше інфекційні та паразитарні захворювання передаються через воду, забруднені і погано оброблені харчові продукти, кровосисних комах (комарів, бліх, ґедзів, москітів, мошок, кліщів та інших), при контакті з хворою людиною чи забрудненим об’єктом навколишнього середовища.

Активність кровосмоктальних комах в наших місцевостях припадає на теплу пору року, а в тропічних і субтропічних країнах вона висока впродовж цілого року. Тропічні інфекції часто супроводжуються ураженням шлунково-кишкового тракту, шкіри, очей, інших систем та органів людини, нерідко протікають у тяжкій формі і важко піддаються лікуванню.

Крім того, для природи країн з теплим кліматом характерна велика кількість отруйних рослин і тварин, здатних заподіяти істотної і непоправної шкоди здоров’ю людини.

Аби попередити трансмісивні захворювання, що їх передають кровосисні комахи, слід застосовувати репеленти, засоби, що їх відлякують і знищують, захищати приміщення, використовуючи протимоскітні сітки на вікнах, носити захисний одяг.

Проводити специфічну профілактику можна лише проти малярії, а проти лихоманки та кліщового енцефаліту слід зробити вакцинацію.

Під час відпочинку бажано вживати тільки ті харчові продукти і воду, в безпечності яких упевнені. Уникайте вживання льоду, отриманого з води невідомого походження.

Перед їжею обов’язково ретельно мийте руки з милом. Овочі і фрукти мийте безпечною водою, вживайте м’ясо, рибу, морепродукти тільки після термічної обробки, а від незнайомих продуктів краще відмовтеся. У разі виявлення слідів укусів комах, кліщів, висипань, будь-яких інших шкірних проявів, при раптовому погіршенні самопочуття, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Бажано, щоб кожен мандрівник мав при собі аптечку з 3% розчину перекису водню, настоянкою йоду, бактеріоцидним пластиром, маззю з антибіотиком, бинтом, ватою.

У разі появи будь-яких симптомів після повернення додому з екзотичних країн, лікарю необхідно повідомити про місце відпочинку. Це допоможе у встановленні діагнозу і пришвидшить лікування небезпечних хвороб.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook