менопауза

Це клімакс? Сім симптомів менопаузи, за якими треба стежити

Клімакс, менопауза - це не показник, що в організмі щось не так. Насправді, це радше сигнал, що починаються зміни в організмі. І до них треба бути готовими.

Які етапи менопаузи?

Зазвичай, жінки входять в менопаузу поетапно. У 60 відсотків жінок самі ранні симптоми менопаузи з’являються до 45 років. Цей етап відомий як пременопауза або менопаузальний перехід. За словами Національного інституту з проблем старіння (NIA), симптоми, пов’язані з цим етапом, зазвичай тривають сім років.

Пременопауза це період з початку нерегулярних менструацій до повного їх закінчення. Менопауза — період в 12 місяців після закінчення останньої менструації. Постменопауза — відразу після менопаузи і до віку у 65-69 років.

Симптоми менопаузи викликані природними коливаннями жіночих гормонів естрогену і прогестерону. Прояви пременопаузи можуть сильно варіюватися у різних жінок.

Незважаючи на те, що певні симптоми присутні у всіх, одні жінки скаржаться лише на незначні прояви, тоді як інші страждають від частих припливів, збільшення ваги, безсоння, перепадів настрою і багато чого іншого.

Менопауза і зайва вага: чому жінкам важко схуднути

Симптоми пременопаузи і менопаузи

Менопауза це період у житті жінки, коли її яєчники виснажуються і в них перестають дозрівати яйцеклітини. Це означає, що жінка більше не зможе завагітніти, виносити і народити дитину.

  1. Нерегулярні менструації або їх припинення.

Оскільки у деяких жінок цикл нерегулярний, більшість експертів пропонують чекати повні 12 місяців після останнього менструального циклу, перш ніж офіційно оголосити, що жінка вступила в період менопаузи.

Але менопауза – це не тільки припинення менструацій. Цей етап у житті жінки відзначений і безліччю інших змін. У більшості жінок симптоми старіння і переходу в менопаузу починаються задовго до останнього менструального циклу.

«Гості» приїхали, коли їх не чекали, або Про що свідчить порушення циклу

2. Припливи і нічна пітливість.

Пременопауза, так і менопауза характеризуються припливами жару (їх відчуває 50-70 % жінок). Вони викликані недоліком естрогену в організмі, через що змінюється і терморегуляція організму. Припливи можуть виникати вночі і викликати пітливість. Волосся і одяг стають мокрими від поту.

3. Загасання лібідо.

Через припинення вироблення гормонів знижується статевий потяг – у деяких жінок до нуля. Підвищення лібідо теж зустрічається, але набагато рідше. Жінки можуть страждати від сухості і свербіння піхви або частих вагінальних інфекцій.

4. Порушення сну.

По мірі зниження рівня прогестерону, виникає безсоння вночі важко заснути, а вранці важко піднятися. Мучать часті пробудження вночі і, нерідко, кошмари. Вранці жінки відчувають головний біль, а протягом дня сонливість.

5. Психоемоційні порушення.

У цей період життя представниці прекрасної половини стають плаксивими, дратівливими, уразливими, підвищується тривожність і страх перед старістю. В одних може виникнути депресія, в інших – агресія, панічні атаки.

6. Остеопороз.

Так як щільність кісткової тканини знижується, а кістки стають крихкими, з’являється остеопороз. Щоб попередити ускладнення, потрібно вживати більше кальцію і вітаміну D.

7. Забудькуватість.

Жінки, які починають скаржитись на забудькуватість або втрату розумової ясності, повинні подбати про достатній відпочинок і фізичні вправи. Екстремальна забудькуватість – не типовий симптом менопаузи, тому варто звернутися до лікаря.

8. Зміни зовнішності.

Шкіра в період менопаузи стає сухою, тонкою, в’ялою і тьмяною так як кількість колагену різко знижується. Сильніше проявляються вікові зморшки, стає вираженим целюліт.

Волосся сивіє, тьмяніє, випадає і січеться. Нігті стоншуються, стають ламкими і тьмяними.

Як дбати про своє тіло в період менопаузи

З приходом клімаксу загострюються хронічні хвороби і з’являються нові, тому жінці необхідно ретельно стежити за своїм здоров’ям.

Важливо уникати надмірного споживання солі, продуктів з високим вмістом жиру і червоного м’яса.

Через дефіцит жіночих статевих гормонів виникає ризик розвитку таких захворювань, як гіпертонія, стенокардія, атеросклероз, аритмія.

Метаболізм під час менопаузи сповільнюється, тому краще скоротити обсяги споживаної їжі. Помірні заняття спортом допоможуть боротися з депресією і підтримувати тонус організму.

Деякі лікарі рекомендують замісну гормональну терапію. Вона знижує гостроту прояву симптомів клімаксу і попереджає деякі ускладнення.

Менопауза – це не хвороба, і лікувати її не можна. Подбайте про своє здоров’я і вас чекає ще багато років активного життя!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook