Здоров'я та краса Схуднення

Менопауза і зайва вага: чому жінкам важко схуднути

Кажуть, що з віком у жінок знижується метаболізм, тому схуднути після 45-50 років дуже складно. Хочете дізнатися правду? Ось як позбутися зайвої ваги…

Менопауза – неминучий період в житті жінки, що характеризується втратою репродуктивної функції. І нічого хнюпити носа, є час дітей народжувати, а є час насолоджуватися життям і бавити внуків.

❓ Які зміни відбуваються під час менопаузи

У період менопаузи зменшується рівень естрогену – основного гормону представниць прекрасного на планеті. Естроген відповідає за розподілення жиру в організмі по жіночому типу (на стегнах та сідницях). Низькі його рівні ведуть до того, що збільшується запасання жиру прямо в животі – вісцеральний жир (андрогенний тип). Кількість вісцерального жиру тісно корелює із серцево-судинними захворюваннями, тому жінкам в менопаузі як ніколи слід стежити за своїм способом життя, щоб не набирати зайву вагу.
Ще один виклик для жінки в менопаузі – це зима. З падінням рівня естрогену зменшується мінеральна щільність кісток, що веде до остеопорозу. Тобто в час ожеледиці слід обережно переміщати своє тіло в просторі, переставляючи почергово ліву та праву нижні кінцівки. Оскільки падіння в такий період може призвести до перелому однієї з двох сотень кісток.

❓ Як протидіяти остеопорозу?

Силові вправи, кальцій і білок в раціоні – зброя в боротьбі з остеопорозом.

❓ Чи важко худнути в менопаузі?

Кажуть, що з віком знижується метаболізм, що ускладнює/унеможливлює зменшення маси тіла.
Так от, це все байки, нічого там не зменшується, точніше зменшується, але цифри не суттєві: основний обмін 50-літньої жінки відрізняється від такого 30-літньої на якихось нікчемних 150 ккал. І це в більшій мірі зумовлено зменшенням об’єму мускулатури (м’язи – метаболічно активна тканина), а не перебудовою обміну речовин.

❓ Але чому ж жінки після 40 років повніші?

Справа тут в зниженні рухової активності. З віком люди стають більш статичними. Звісно, є дані про ускладнений ліполіз (розщеплення жиру) в менопаузі, але це другорядна… ні, шестирядна причина.
Ми емоційні творіння Природи, тобто тягнемось до позитивних емоцій. Можливо, люди з віком, а саме ті з них, що набирають зайву вагу, недоотримують цих емоцій, компенсуючи це вживанням висококалорійної їжі. А це пряма дорога до збільшення маси тіла.

❓ Чи можна жінкам у менопаузі виконувати силові вправи?

Не можна, а треба. Це не дозволить масі тіла рости, збереже м’язи, а головне буде протидіяти деградації кісткової тканини.

Резюме

Менопауза сама собою не є причиною збільшення маси тіла. Причина криється в поведінці: зниження рухової активності та підвищення калорійності раціону.
Консультує експерт зі схуднення Мандзяк Віктор
Дата публікації: 16.11.2020 img Поділитися