жінка

Чому жінки у менопаузі потребують більше уваги?

Знати більше про менопаузи важливо для жінок у будь-якому віці, адже це стосується нашого здоров'я. Якщо ви соромитеся про це говорити, але хочете дізнатися більше, - неодмінно прочитайте.

У нашому суспільстві дуже рідко говорять про менопаузу. Жінки оминають цю тему у розмовах, часто не знають, що симптоми, які вони відчувають, пов’язані з менопаузою, або що існують варіанти лікування, які можуть допомогти полегшити дискомфорт.

Менопауза – це не хвороба чи розлад, а звичайний і закономірний період у житті жінки. Дехто не має жодних проблем під час менопаузи і може навіть відчувати полегшення, адже зникли болісні менструації і немає страху незапланованої вагітності.

Більшість жінок у менопаузі відчуває припливи, проблеми зі сном, дискомфорт під час інтимної близькості, дратівливість, депресію або поєднання цих симптомів. У сучасному світі існує безліч медичних методів для полегшення цих симптомів, їх не варто терпіти!

Це клімакс? Сім симптомів менопаузи, за якими треба стежити

Як менопауза впливає на здоров’я?

Кожна жінка, яка досягла менопаузи, повинна пам’ятати, що у цей період вона потребує більшої уваги до себе та свого здоров’я. Це цілком об’єктивно і зумовлено гормональними змінами, які відбуваються у жіночому організмі. Після менопаузи яєчники виробляють дуже мало естрогену. Низький рівень естрогену та прогестерону підвищують ризик появи певних проблем зі здоров’ям. Під час менопаузи зростає ризик розвитку низки захворювань, а саме:

  • остеопороз (зниження міцності кісток, спостерігається у третини жінок 50+ років);
  • артеріальна гіпертензія (підвищення тиску);
  • атеросклероз (утворення холестеринових відкладень (бляшок);
  • ішемічна хвороба серця (порушення кровопостачання міокарда);
  • генітоуренальний синдром (порушення сечовипускання, нетримання сечі під час кашлю чи навантаження, часте сечовипускання вночі);
  • цукровий діабет 2-го типу (знижується толерантність до глюкози);
  • ризик розвитку доброякісних та злоякісних процесів: гіперплазія ендометрія, міома матки, рак ендометрію, рак молочної залози.

Жіночі секрети: міфи про клімакс і менопаузу

Саме тому жінкам під час менопаузи потрібно проходити регулярні обстеження та здавати аналізи:
  1. Регулярна мамографія.
  2. Регулярні ПАП-тести (тест Папаніколау), навіть після менопаузи. ПАП та ВПЛ (вірус папіломи людини) тест потрібно проходити принаймні кожні п’ять років (а ще краще – три). Доки не виповниться 65 років.
  3. Аналізи крові, сечі, зокрема, для виявлення ризику діабету та серцевих захворювань.
  4. Вимірювання артеріального тиску.
  5. Залежно від симптомів та історії хвороб лікар може також призначити: обстеження щитоподібної залози, аналіз ліпідного профілю крові, обстеження стану печінки та/або нирок, аналізи на рівень тестостерону, прогестерону, пролактину, хоріонічного гонадотропіну (ХГЧ) тощо.

Де дізнатися більше про менопаузу?

На жаль, жінки досі вкрай рідко обговорюють менопаузу, через що пропускають важливі зміни у своєму організмі. Щоб привернути до важливої теми увагу, громадська організація “Проект Кешер в Україні” запустила спеціальний проєкт “Не на паузі”, який розвінчує міфи про менопаузу.

На сайті проєкту є корисна інформація про менопаузу та підтримку жіночого здоров’я, а також група підтримки для жінок у менопаузі. У кожної та кожного з нас є мама, сестра чи подруга, якій необхідна наша підтримка, поділіться матеріалами та ознайомтесь самі. Час обирати здоров’я!

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook