волоські горіхи користь і шкода

Чому волоські горіхи треба їсти щодня і кому вони шкодять

Чому волоські горіхи варто їсти кожен день? Скільки горіхів можна з'їдати на день? Чим корисні горіхи? Кому горіхи протипоказані і можуть нашкодити?

Одним із найцінніших і корисних для організму продуктів є волоський горіх. Його називають цінним джерелом вітамінів і макроелементів. Часто можна почути, що горіхи потрібно їсти щодня. Але скільки горіхів можна з’їдати за день? Чим корисні горіхи? Кому горіхи можуть нашкодити і їсти їх протипоказано?

Чим корисні волоські горіхи

У волоських горіхах досить багато кальцію, калію, магнію, заліза, фосфору та інших корисних мінералів, які необхідні для людського організму, особливо в осінньо-зимовий період, коли потрібно зміцнювати імунітет.

Волоські горіхи – чудове джерело поліненасичених жирних кислот Омега-3. Завдяки цьому горіхи позитивно впливають на роботу мозку, покращення пам’яті і концентрацію уваги, сприяють зменшенню нервової напруги та стресу.

Горіхи містять багато вітаміну В9 (фолієвої кислоти). Він підвищує імунітет, бере участь у роботі органів травлення, впливає на метаболізм. Достатня кількість фолієвої кислоти у раціону особливо важлива під час вагітності. Вона відіграє важливу роль у формуванні плоду та розвитку плаценти.

Завдяки високому вмісту клітковини та ефірних олій, волоські горіхи стимулюють роботу кишківника та сприяють його очищенню. Тому горіхи рекомендовано їсти людям, схильним до закрепів.

Дієтолог Світлана Фус зазначає, волоські горіхи можна вживати як у сирому вигляді, так і в сушеному. Зерна волоського горіха можна додавати у різні салати, десерти й робити дуже смачні солодощі, корисні перекуси.

Фахівець вважає, що більше користі від волоського горіха буде, якщо їсти його свіжим, а не смаженим. Ні для кого не секрет, що після теплової обробки багато продуктів втрачає свої корисні властивості. Так відбувається і з волоським горіхом.

Більше користі мають горіхи в шкаралупі. Річ у тім, що очищені горіхи окислюються, втрачають ефірні олії і багато своїх корисних властивостей.

Найкраще їсти горіхи без меду чи солі – так буде більше користі.

Скільки горіхів варто з’їдати на день

Оскільки волоські горіхи є висококалорійним продуктом (100 г горіхів містить 654 кКал), їх не можна вживати в необмеженій кількості. Рекомендована денна норма вживання горіхів – сім горіхів або 14 половинок.

Людям, які мають проблеми із зайвою вагою, варто обмежити вживання горіхів. Хоч їх і вважають корисним перекусом, але надмірна кількість горіхів на користь не піде.

Кому не можна їсти горіхів

Попри величезну користь волоських горіхів, їх можна вживати далеко не всім. Ось кому не можна їсти горіхів або варто вживати мінімальну кількість:

  • Горіхи є сильним алергеном і можуть викликати алергію. Тому людям з алергічною реакцією на волоські горіхи варто зовсім відмовитися від їхнього вживання. Навіть незначна кількість горіхів може призвести до небажаної реакції.
  • Також слід обмежити вживання горіхів до двох-трьох штук на день людям, які мають проблеми із шлунково-кишковим трактом, захворювання підшлункової залози.
  • Лікарі рекомендують відмовитися від вживання горіхів при псоріазі, екземі, нейродерміті та інших шкірних захворюваннях, оскільки продукт може загострити хворобу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook