Здоров'я та краса Сам собі лікар

Чому інсульт «молодіє»

Медична статистика свідчить: сьогодні люди будь-якого віку є потенційними жертвами інсульту. Ця хвороба з кожним роком молодіє. Чому? Зараз дізнаєтесь

Інсульт помолодів як у світі, так і в Україні. Про це виразно говорять статистичні дані, які щороку оприлюднюють медичні відомства кожної країни.

Головними причинами раннього інсульту медики називають хронічні стреси сучасної людини, нездорове харчування і шкідливі звички. Існує версія і щодо можливого засилля організму паразитарними організмами та вірусами, що з роками призводить до зашлакування судин.

Профілактика хвороби завжди є її найкращими ліками. Знання про можливі стани організму може врятувати ваше життя у будь-якому віці.

Ось основні ранні ознаки інсульту, які ви не повинні ігнорувати

Біль в одній стороні обличчя

Інсульти не викликають болю, але деякі хворі відчувають напередодні сильний біль в ногах, в руках  або на одній стороні обличчя.

Проблеми з диханням. Тремор

Якщо ви не можете перевести подих, настав час дзвонити вашому сімейному лікареві. Недостатній потік кисню викликає серцеву аритмію, тому ви не можете дихати.

Розмитий зір, втрата зору

Медики підтверджують, що 44% усіх осіб, які перенесли інсульт, втратили зір на одному або обох очах перед інсультом.

Втрата рівноваги. Проблеми з ходою

Почуття слабкості та млявості в ногах. Пацієнти з інсультом часто відчувають параліч і колапс. Підніміть руки і тримайте їх вгорі. Утримуйте цю позицію протягом 10 секунд. Якщо ваші руки падають, ваші м’язи занадто слабкі, щоб упоратися з тиском. Настав час набрати номер «швидкої».

Лицьовий параліч

Якщо одна сторона вашого обличчя паралізована, це явна ознака того, що у вас можете бути інсульт. Параліч обличчя є одним з найбільш поширених ознак інсульту.

Раптовий головний біль. Запаморочення

Запаморочення поширене серед жінок у віці до 45 років. Шукайте медичну допомогу і негайно розкажіть лікарю про свої відчуття.

Занепокоєння і невиразна мова

Деякі хворі ігнорують крихітні ознаки інсульту, а інші просто не можуть говорити чи  марять.

Сильна втома

Особливо сильно  відчувають збентеження, дезорієнтацію і виснаження перед інсультом жінки.

Головний біль. Мігрень

Дослідження виявили: головні болі часто зустрічаються в осіб, які перенесли інсульт, особливо у жінок. Одне з досліджень показало, що 588 усіх учасників, які перенесли інсульт, насправді є людьми, які раніше страждали від мігрені.

Подбайте про себе, не допустіть інсульту. Правильно харчуйтеся і добре висипайтеся, зберігайте здорову вагу і тримайтеся подалі від алкоголю та цигарок.

Дата публікації: 12.11.2019 img Поділитися