Здоров'я та краса Сам собі лікар

Які хвороби “бояться” волоських горіхів?

Волоські горіхи – не лише смачні ласощі, а й ліки, які допомагають здолати чимало недуг, поповнити запаси корисних речовин в організмі.

Проти атеросклерозу

Ця важка недуга може відступити під натиском щоденної горіхової атаки. Просто їжте по кілька горіхів на день. Мозкова активність під дією волоського горіха посилюється, тому що ядра містять до 82% чудової якісної олії. Вона живить мозок і водночас очищає судини від відкладень. Олійний горіховий «душ» приймають усі великі кровоносні судини тіла, після чого розсмоктуються холестеринові бляшки, що закупорюють кров’яне русло, і приплив крові до головного мозку збільшується. Так відбувається профілактика не тільки атеросклерозу судин мозку, але й інфарктів та інсультів.

І чоловікам, і жінкам

Ще однією особливістю волоських горіхів є яскраво виражена властивість підтримувати статеву та репродуктивну систему. Особливо у чоловіків. П’ять горіхів на день при довгостроковому прийомі (від 10 місяців до кількох років) позбавляють від імпотенції. Волоські горіхи – чоловічий продукт і для харчування, і для лікування. Але й жінкам без волоських горіхів у раціоні не обійтися. Будь-які горіхи стимулюють приплив грудного молока. Водночас його жирність підвищується, стає в’язким. Це вкрай важливо, коли період вигодовування тільки починається. Молоді мами, щоб «не злякати» молоко, йдуть на все, тільки його стало б більше, і кидаються на дуже концентровані продукти, зокрема на насіння, горіхи. «Процес пішов», але немовляті важко смоктати дуже жирне, густе молоко. І відцідити його складно. А от молоко, вироблене за допомогою волоських горіхів, хоча й жирне, але містить спеціальні речовини, що зменшують в’язкість. Дитина спокійно ссе груди матері і при цьому не тільки насичується, а й «бере» легке природне проносне, вироблення якого стимулює горіх.

Замість йоду

Юглон – це «родзинка» горіхів, якої в жодної рослини немає. Він вбиває всі хвороботворні мікроби не гірше за йод. Зробіть ліки самі. Для цього приготуйте відвар із зелених оболонок або листя: 1 ст. ложку сухої сировини залийте 2 скл. окропу. Настоюйте 2 год. Заживати таку настоянку треба при цукровому діабеті та як антипаразитарний засіб по 1 ст. ложці тричі на день до їди.

Проти туберкульозу, грибка та анемії

Юглон допомагає при лікуванні туберкульозу, запалення легенів, септичних станів. «Убивчі» властивості листя та зелених оболонок діють на багато хвороботворних бактерій і грибків. Тому ними можна успішно лікувати будь-які інфіковані поверхні, обробляти гнійні рани, полоскати горло при ангінах.
При грибковому ураженні пальців ніг теж підійде відвар або спиртова настоянка з горіхового листя або зелених горіхів. Взагалі-то вдома добре мати горіховий бальзам, що, як кажуть, на всі випадки життя: при травмах, як загальнозміцнювальний засіб по 1 ч ложечці в ранкову каву, для зміцнення волосся та позбавлення від лупи, «зализування» дрібних ран і порізів.

Дуже корисні горіхи при анемії. Рекомендовано з’їдати за день за 3–4 прийоми 100 г товчених волоських горіхів, змішаних з медом. Якщо при цьому в людини є слабка опірність організму, додайте в цю суміш прокручене на м’ясорубці алое, сік лимона, родзинки.
У горіхах багато фтору, фосфору та кальцію. Тому це гарний профілактичний засіб для підтримки зубів і кісткової системи.

Кому «дружити» з горіхами протипоказано
Є хвороби, що виникають при високій чутливості до білка чи до його надлишку. Тому в тих, хто страждає на алергію, можуть виникати алергічні реакції. Екзема, псоріаз, нейродерміт теж «не дружать» з горіхами.

Дата публікації: 28.09.2017 img Поділитися