У прагненні схуднути багато хто пробує різні способи корекції зайвої ваги: дробне харчування, відмова від вуглеводів, монодієти, голодування і багато всього іншого. Втім, часто навіть найефективніші методи не завжди працюють.
- Перестали їсти після 18:00, а зайва вага залишилася.
- Харчуєтесь 6-7 разів на добу потрохи, але схуднути ніяк не вдається.
- Їсте лише найкорисніші та низькокалорійні продукти, але показник на вагах залишається незмінним.
Можливо, уявлення про те, що шкідливо, а що корисно, слід переглянути? Що ж насправді заважає схуднути і позбутися зайвої ваги, навіть якщо ви, на перший погляд, правильно харчуєтеся?
Алкоголь
Алкоголь – один з головних ворогів усіх, хто прагне схуднути. Якщо ви вирішили позбутися зайвої ваги, то потрібно повністю відмовитися від алкоголю. Так, можливо є дослідження вчених, що свідчать про певні позитивні аспекти сухого вина, але алкоголь є абсолютно непотрібною речовиною для нашого організму. Правда у тому, що навіть 1-2 келихи вина у супроводі найкориснішої вечері зводять нанівець усі зусилля щодо схуднення.
В середньому, келих вина – приблизно 100 ккал, при цьому алкоголь підвищує апетит. 300 ккал за вечір + підступні 400-450 ккал у вигляді закуски – точно не допоможуть у боротьбі з зайвою вагою.
- Чому не працює голодування, вправи і відмова від їжі після 18-ї, або Міфи про схуднення
До речі, вино – один з найбільш безпечних алкогольних напоїв (якщо до спиртного взагалі можна використати термін “безпечний”). Калорійність міцного алкоголю може доходити до 600 ккал, при цьому горілка, ром і текіла є не просто калорійними, а ще й не містять жодних поживних речовин. Організм переробляє ці види спиртного і, не отримуючи вітамінів та мікроелементів, починає їх вимагати – звідси й апетит, який просить закуски.
На відміну від горілки, вино та пиво містять вітаміни і ензими, які сприяють травленню, але шкода від алкоголю все рівно переважає користь. Найбільша небезпека ховається у коктейлях. Їх калорійність може сягати 700-800 ккал у 100 г. Суміш алкоголю, солодких соків, коли та лікерів дає оманливе відчуття задоволення спраги, але при цьому ми щиро віримо, що випиваємо всього лиш один напій, який за своєю калорійністю може посперечатися з повноцінною вечерею. А якщо мова йде про 2-3 коктейлі – то дієту можна вважати закінченою.
Продукти з борошна
Якщо ви повністю відмовилися від випічки та продуктів з борошна, це непогано, але важливо знати, що і в такій справі можна обійтися без фанатизму. Булочки, хліб для тостів, круасани і торти – звісно, не варіант для схуднення. А ось інформація про калорійність італійської пасти вже давно змінилася. Якщо пасту з твердих сортів пшениці варити до стану альденте, і доповнювати простим томатним соусом, морепродуктами або невеликою кількістю оливкової олії, то отримаємо майже дієтичний продукт – така страва містить близько 130 ккал у 100 г. Шкідливою пасту робить пармезан і вершковий соус, від яких краще відмовитися. До речі, серед переваг пасти з твердих сортів пшениці – низький глікемічний індекс і корисний склад: клітковина, вітаміни B і E, а також амінокислоти.
Корисні продукти, які заважають схуднути
Слід згадати і про очевидно корисні продукти, які мають темний бік.
Авокадо
Навіть з таким суперфудом і джерелом усього корисного для організму, як авокадо, не все просто. Корисний своїми насиченими жирами та мікроелементами авокадо є калорійнішим за свинину: близько 250 ккал. Тож добре подумайте, перш ніж додати до дієтичної страви корисний гуакамоле.
Лосось
Лосось також є підступнішим, ніж здається на перший погляд. Майже 200 ккал у 100 г – це вдвічі більше, ніж у білих сортах риби, птиці та деяких сортах м’яса.
Йогурт
Лідером самообману всіх рейтингів є йогурт. Людей так багато років переконували за допомогою журналів та телебачення про користь йогуртів, що, здавалося б, більш дієтичного продукту і не існує. І навіть якщо на упаковці стоїть заповітна позначка про 0% жирності, зверніть увагу на дрібний шрифт: якщо бачите напис на кшталт “вуглеводи 15%”, то знайте, що 3-4 ложки цукру у цьому йогурті не дозволять вам швидко схуднути.
Ананас
Досить поширеною є думка про те, що якщо й можна щось з’їсти, щоб схуднути, то це ананас. Мовляв, цей фрукт володіє просто надзвичайним жироспалювальним потенціалом. Можливо, доля правди у цьому і є, але разом з тим, є і факт, що ананас має дуже високий глікемічний індекс, що робить його одним з найбільш шкідливих для схуднення продуктів.
Сухофрукти
Здавалося б, немає нічого кращого для всіх, хто сидить на дієті і сумує за цукром, ніж натуральний продукт – сухофрукти. А ось і зворотній бік медалі: багато хто забуває про те, що калорійність сушених плодів збільшується у кілька разів. Наприклад, якщо у свіжому яблуці міститься близько 70 ккал, то у сушеному вже 250. Та саме з іншими сухофруктами: виноград містить 70 ккал, а родзинки – 300.
Шоколад
Якщо ви вважаєте, що молочний шоколад – зло, а чорний – суцільна користь, то на вас чекає розчарування. Так, чорний шоколад має більш простий і натуральний склад (і цим кращий), але калорій у ньому майже стільки ж, скільки у вершковому маслі.
Холодні напої
Усі ми знаємо про те, скільки цукру міститься у кока-колі, але при цьому вважаємо, що лимонади та холодна кава у якості охолоджуючого напою – менше зло. Але. Лимонади часто готують на основі сиропу, а огірки, лимон, м’яту та інші фрукти зазвичай додають тільки для аромату і краси. Мінімум 150 ккал – зависока енергетична цінність для напою, чи не так? А ось напої, які точно сприятимуть схудненню – вода і чай. Без цукру.