часникова цибуля

Часникова цибуля або джусай: посадите самі – і будете радити всім!

Часникова цибуля поєднує м'який присмак зеленої цибулі і делікатну нотку часнику. Її можна збирати упродовж усієї теплої пори року. При цьому вона зберігає апетитний вигляд, смак та аромат. А ще її можна вирощувати навіть у квітнику!

Джусай або часникова цибуля – ароматний овоч, родом з Азії. Уже кілька тисяч років його використовують у народній медицині та кулінарії. А ще це оригінальна декоративна рослина, яку можна вирощувати навіть у квітнику. Джусай має багато переваг у порівнянні зі звичайною зеленою цибулею.

Чому варто посадити джусай?

Джусай (Allium tuberosum) ще називають квітковою цибулею, запашною цибулею. На відміну від часнику, коріння часникової цибулі не їстівне. У їжу використовують листя, як звичайну зелену цибулю. Джусай має пласке і широке зелене листя завдовжки 30-40 см, що більше нагадує декоративну рослину, ніж їстівну.

Джусай легко вирощувати у відкритому ґрунті або в горщику. Добре росте на сонці, але може зносити півтінь. Рослина невибаглива у догляді і може рости на різних типах ґрунтів. Джусай можна збирати протягом усієї теплої пори року, обриваючи або зрізуючи бічне листя біля основи. На відміну від зеленої цибулі, листя не стає гірким або жорстким з часом: залишається таке ж соковите й ароматне з весни до пізньої осені. А після зрізування довгий час не в’яне, зберігаючи апетитний вигляд.

Часникову цибулю додають у салати, супи, рагу та омлети. Її також використовують як гарнір для різних страв. Листя має виразний смак, який поєднує в собі м’який присмак зеленої цибулі з тонким відтінком часнику. Японські кухарі називають часникову цибулю “ніра” і часто використовують у рецептах із м’ясом і морепродуктами.

А ще часникова цибуля, як і будь-які зелені овочі, дуже корисна. Вона містить різні вітаміни та мінерали, у тому числі вітаміни А та С, залізо та кальцій. Деякі дослідження показують, що джусай може мати антибактеріальні та протизапальні властивості, потенційно корисний для здоров’я серця та контролю рівня цукру в крові.

Як вирощувати цибулю джусай?

Важливу роль відіграє місце, де будете вирощувати цибулю джусай. Рослина полюбляє сонячні ділянки, добре освітлені не менше 6 годин на день. У спекотному кліматі може добре почуватися у півтіні. Не підходять для вирощування заболочені місця. Оптимальний варіант – пухкий родючий ґрунт, багатий на органіку. Джусай добре підходить як для контейнерного вирощування.

Для підвищення родючості ґрунту рекомендується використовувати органічні добрива:

  • компост,
  • добре перепрілий гній,
  • кісткове борошно.

Часникову цибулю можна виростити з насіння або поділки. Насіння висівають у квітні прямо у відкритий ґрунт приблизно на 0,6 см у глибину і 2,5 см одне від одного. Далі насіння слід засипати землею і обережно полити.

При посадці поділок, їх слід розділити по одній. Зробити ямку трішки ширшою і глибшою за кореневу систему саджанця. Помістити рослину в лунку і заповнити простір ґрунтом, злегка ущільнивши субстрат, добре полити.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook