Город Майстер-клас

Позбутись від шкідників на городі і в саду допоможе звичайний йод

Виявляється, йод рятує не тільки розбиті коліна, а й урожай! Підручні засоби, які є в кожному домі, можуть прийти на допомогу в боротьбі з шкідниками та хворобами рослин в саду і на городі. Це можуть бути прості ліки. Читайте далі.

Антисептичні препарати використовуються не тільки в лікуванні людей, а й прийдуть на допомогу при бактеріальних захворюваннях рослин і появі шкідників. Одним з таких засобів є простий спиртовий розчин йоду 5%. Завдяки його знезаражувальним властивостям, можна полегшити догляд за кімнатними рослинами, культурами в саду або городі.

Застосування йоду в городі

Для рослин йод необхідний в малих дозах при захворюваннях, таких як сіра гниль і борошниста роса, а також для профілактики. Спиртовий розчин корисний після зими, для стимуляції росту рослин. Вживається він і для вирощування розсади. Застосування йоду в городі підсилює смак овочів і підвищує врожайність.

Обробка йодом буде корисна для помідорів, перцю, огірків, полуниці і суниці. Найбільш ефективний спиртовий розчин для ягідних, овочевих і фруктових культур. Результативне і застосування йоду проти шкідників. Препарат є доступним і не потребує спеціальної заготівлі перед зрошенням.

Обробка полуниці і суниці

Для росту полуниці і суниці, боротьби з сірою гниллю та довгоносиком, рекомендується очистити рослини від старого і гнилого листя. Застосування йоду в городі здатне полегшити догляд за рослинами і врятувати урожай. Для обробки полуниці слід приготувати розчин з п’яти літрів води і шести крапель йоду, добре перемішати і обприскувати ним рослини три рази з проміжком в десять днів. Таку обробку суниці та полуниці варто проводити до цвітіння, з появою перших сонячних днів.

Боротьба з фітофторозом за допомогою йоду

Традиційним засобом при застосуванні проти шкідників є йод. Він може допомогти при боротьбі і для профілактики фітофторозу. При захворюванні самих рослин фітофторою, розчином обробляються уражені ділянки. Якщо розчин готується для профілактики, ним слід обробляти грунт. На 20 літрів води береться дві столові ложки перекису водню, 70-80 крапель йоду і дві столові ложки сухої молочної сироватки. Інгредієнти ретельно змішуються.

Капуста так само любить йод. Він стимулює її рвст, вберігає від шкідників і фітофторозу. На три літри води потрібно дванадцять крапель спиртового розчину йоду. Зрошувати грунт навколо капусти слід після формування качанів, не зачіпаючи саму рослину.

Спиртовий розчин йоду славиться своїми чудодійними властивостями, завдяки яким у рослин з’являється імунітет, підвищується врожайність і цвітіння. Так, завдяки застосуванню йоду в городі виводяться багато паразитів і хвороб рослин. За допомогою чотирьох літрів гарячої води, одного кілограма попелу, 5 мл борного спирту і 5 мл йоду, можна побороти фітофтороз.

Лікування кімнатних рослин

Незважаючи на те, що для лікування кімнатних рослин і профілактики виготовляється безліч препаратів, підручні засоби теж прийдуть на допомогу.

Здебільшого, власники домашніх рослин стикаються з проблемами нестачі поживних речовин для рослин і загальмованим ростом. Для здорових квітів застосовується розчин з йоду. На п’ять літрів води береться 5 крапель. Підживлювати слід тільки земляну суміш, не зачіпаючи саму рослину і її кореневу систему. Проводити профілактику захворювань кімнатних рослин рекомендується протягом усього літнього сезону, але дотримуватися часового інтервалу підживлень і об’єму розчину. Так на одну велику квітку потрібно 70 мл розчину, для маленької – приблизно 30 мл.

Через три місяці з дня пересадки такої кімнатної рослини, як фіалки, настає переломний момент у розвитку квітки. На цьому етапі кімнатна красуня відчуває дефіцит поживних речовин, що може згубно позначитися на її розвитку або зовсім привести до загибелі. Для успішного результату, квітку потрібно підживлювати. На допомогу може прийти йод. На дві літри води береться лише крапля. Слід з обережністю поводитися з таким розчином, фіалки вважаються чутливими рослинами.

Боротьба з борошнистою росою

Борошниста роса – це вид сумчастих грибів. Роса буває двох видів – помилкова і справжня. Такий паразит може заразити будь-яку рослину, від овочів і фруктів, до простої трави. Розмножується спорами, переносячи їх по повітрю за допомогою комах або вітру. Також він може перебувати у воді або грунті. Після потрапляння спор на рослину, починає паразитувати на ній.

При захворюванні рослин борошнистою росою, листя, або самі плоди, покриваються білим нальотом, який в подальшому стане схожий на крапельки роси. Боротися з таким захворюванням потрібно відразу, бо грибниці швидко паразитують на рослині і вивести захворювання потім буде набагато складніше. Найкраще на початку весни робити профілактику від цієї хвороби. Адже саме в цей час року спостерігається найактивніше поширення. У боротьбі проти борошнистої роси допомагає йод.

Виходячи з того, що йод є безпечним засобом для рослин, робити профілактику і лікування на ранніх стадіях потрібно саме ним. Для профілактики на початку весни всі рослини обприскують розчином із застосуванням 1 мл йоду і 1 літри води. Якщо перші ознаки захворювання вже з’явилися, але п’ять днів з моменту паразитування ще не пройшло, слід застосовувати йод проти борошнистої роси. Рекомендується обробляти всю рослину розчином з 500 мл води і 1 мл спиртовмісного йоду (5%).

Застосування йоду для підживлення томатів

Підживлення томатів йодом необхідне при тонких стеблах, млявому листі і повільному рості рослини. Застосовувати розчин з йодом бажано разом з поливом помідорів. Робити це варто через два тижні після пересадки розсади, в ранкові години. Підживлювати необхідно тільки грунт, не зачіпаючи листя і стебла томатів.

Один стакан молока змішується з літрою води і 6 краплями йоду. Підживлення томатів йодом повинне проводитися через розпилювач.

Обробка спиртовим розчином буде корисна для всіх рослин без винятку. Профілактика йодом здатна вберегти рослини від хвороб і паразитів. Це підвищить якість врожаю і підживить кореневу систему. Йод для рослин є незамінним помічником господарів і квітникарів.

Джерело

Дата публікації: 04.04.2019 img Поділитися