Вазони Садиба

Як доглядати за королівською квіткою глоксинією

Ось що необхідно робити, щоб виростити гарну, яскраву квітку…

Глоксинія — це одна з рослин, в яку закохуєшся раз і назавжди. Вона стане прикрасою будь-якого будинку або дачної ділянки. Квітка являє собою багаторічну рослину або напівчагарник.

Багато квітникарів мріють про таку рослину на своєму підвіконні. Батьківщиною рослини вважається Центральна і Південна Америка. Кімнатний сорт глоксинії – багаторічна рослина з бархатистими зеленим листям і з такими ж бархатистими дзвінковими квітами найрізноманітніших відтінків. Всього налічують 25 видів цієї рослини, але особливою популярністю у квітникарів користується Глоксинія прекрасна і Глоксинія Королівська.

Глоксинія: догляд пересадка і розмноження

Як доглядати за квіткою

В першу чергу виберіть просторе місце з розсіяним світлом. Якщо світла буде бракувати, то рослина буде тягнутися стеблами вгору. Прямі сонячні промені згубні для глоксинії.

Ще одне важливе зауваження: рослина може загинути від протягів, та й потрапляння вологи на листя може бути згубним. Доведеться забути про обприскування. У період спокою рослині потрібна прохолода (10 градусів). Якщо листя поникло, значить, рослина мерзне.    

Глоксинія: як доглядати і як розмножити квітку у домашніх умовах

Як поливати

У період цвітіння воду наливають в піддон, якщо це верхній полив, то стежте за тим, щоб волога ні в якому разі не потрапила на листя і квіти. Це може вбити рослину. Поливають глоксинію прохолодною відстояною водою.

Чим підгодовувати

У період активного росту глоксинію підгодовують комплексним добривом. Якщо цього не робити, бутони рослини дрібнішають, забарвлення квітів стає блідим.

Якщо ви виявили, що на листовій пластині з’явилися щербини — 2% розчин бору швидко впоратися з цим. Глоксинія відцвіла. Коли рослина скинула квіти (це відбувається в травні-червні), необхідно виконати наступні маніпуляції. Обріжте стебло і листя, залиште тільки два нижніх листочка. Проведіть підгодівлю. Друге цвітіння буде не таким рясним і пишним, але лякатися цього не варто. Це явище цілком нормальне. Після того, як рослина відцвіте остаточно, знову зріжте стебла і листя, залишивши пеньок в 1-2 см.

Архив Глоксиния: 10 грн. - Комнатные растения Сумы на BESPLATKA.ua ...

Як розмножити

Кожен мріє, щоб такої красивої і квітучої рослини було набагато більше, тому важливо правильно її розмножувати. Зробити це нескладно, необхідно просто відрізати здоровий, красивий листок і опустити його в воду на деякий час. Як тільки держак пустить коріння, його можна пересаджувати у відкритий ґрунт. Ґрунт повинен бути максимально пухким і поживним, щоб молоді корінці держака змогли швидко і легко вкоренитися в землі.

Як вберегти квітку від шкідників

Головним шкідником рослини вважається сіра гниль. Вона атакує листя, залишаючи на ній страшні коричневі плями. Пошкоджене листя необхідно видалити, а здорові обробити фунгіцидом.

Дата публікації: 21.04.2020 img Поділитися