блакитні крашанки

Як зробити стильні крашанки на натуральних барвниках

Пофарбуйте яйця в дивовижний ніжно-блакитний колір, причому без барвників. Використайте продукт з холодильника...

Ви точно знаєте, як приготувати натуральний барвник для яєць з цибулиння. В результаті можна отримати гаму від блідо-оранжевого до насичено-коричневого. А як щодо небесно-блакитного? Ви здивуєтеся, але і цей відтінок можна отримати, взявши продукти з холодильника. Червоноголова капуста – ось що допоможе пофарбувати яйця в дивовижний ніжно-блакитний колір.

Як пофарбувати яйця червоноголовою капустою?

Наріжте невеликий качан капусти, помістіть в каструлю і залийте 0,5 л води. Доведіть до кипіння, після чого варіть на повільному вогні 40-45 хвилин. Зніміть каструлю з вогню, дайте капусті повністю охолонути, а потім вже можете діставати її з води. Влийте в отриманий відвар 4-5 ст. ложки столового оцту.

Зварені круто яйця (з білою шкаралупою) опустіть в капустяну фарбу на 3-4 години. Чудовий колір, чи не так? Врахуйте, що довше яйця будуть знаходитися в відварі, то інтенсивніше буде відтінок.

Дістаньте яйця, викладіть їх на серветку і дайте їм повністю обсохнути.

А зараз невеликий трюк: за допомогою пензлика з жорсткою щетиною або старої зубної щітки побризкати яйця харчовим барвником золотого кольору. Але не забудьте застелити спершу стіл!

Чим ще можна пофарбувати яйця у блакитний колір?

Для натурального фарбування яєць у блакитний або синій колір можна використовувати кілька інших продуктів і методів. Ось декілька варіантів:

  1. Ягоди. Чорниці можуть дати блакитний або синій колір: зваріть чорниці у воді, а потім процідіть їх, щоб отримати барвний розчин. Замочіть в ньому варені яйця, як описано вище. Ожина допоможе отримати яйця темно-синього відтінку. Процес схожий на використання чорниць.
  2. Чай каркаде або гібіскус: Чай каркаде може дати яскраві відтінки, від рожевого до фіолетового, але при певних умовах може дати і блакитний відтінок. Заваріть сильний чай і використовуйте його для фарбування яєць.
  3. Квіти волошки та голубі іриси можна використати для отримання блакитного кольору. Заваріть квіти в гарячій воді, щоб створити насичений барвник.

Як підсилити колір:

  • Для кращої фіксації кольору і більшої яскравості завжди можна додати до розчину барвника трохи столового оцту. Оцет допоможе закріпити барвник на шкаралупі яйця.
  • Для кращого результату використовуйте білі яйця, оскільки вони краще фарбуються.

10 натуральних барвників для крашанок: з чого зробити яскраву фарбу

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook