Як захистити дерева від котів, щоб не точили кігті

Ми зібрали для вас найпростіші, але дієві способи захистити плодові дерева від гострих котячих пазурів і відучити кота точити кігті.

Як правило, коти не виявляють особливого інтересу до яблунь та груш. Але якщо ваш або сусідські коти вирішили використовувати стовбури дерев як кігтеточку, рослинам потрібний ваш захист. Ми зібрали для вас найпростіші, але дієві способи захисту плодових дерев від гострих котячих кігтів. До речі, якщо шкодить саду ваш кіт, то стрижка кігтів у ветеринара чи грумера – добрий спосіб відучити тварину від шкідливої звички.

Спеціальні засоби із запахом, що відлякує котів

У зоомагазинах є широкий вибір засобів для захисту меблів та кімнатних рослин від котів. На жаль, цей спосіб не такий ефективний поза приміщенням: запах на вулиці швидше вивітрюється і змивається дощем. Але якщо ви і ваш вихованець не часті гості на дачі, то на час перебування там можна застосовувати магазинні спреї.

Принцип роботи більшості спреїв полягає в тому, що до їхнього складу входять неприємні для котів запахи. Знаючи, що це за речовини, можна власноруч приготувати засіб для відлякування котів.

  • Наприклад, у рівних пропорціях змішати оцет, воду та рідке мило (саме воно допоможе розчину триматися трохи довше) та обробити сумішшю стовбури дерев.
  • Не люблять кішки та запаху цитрусових, евкаліпту та тютюну. Також у пристовбурових колах можна розсипати суху гірчицю або мелений каєнський перець.

Усі ці засоби доведеться поновлювати досить часто: щонайменше після кожного дощу чи сильного вітру. 

Пухнасті бешкетники: що робити, щоб кіт не гриз дроти

Висаджування ароматних рослин 

За допомогою такого способу можна вбити двох зайців одразу: віднадити котів від дерев та прикрасити ділянку. Як і у людей, у кожної кішки свої вподобання, але більшість із них не люблять запаху лаванди, герані, собачого колеуса, рути запашної, часнику, меліси, розмарину та лимонника.

Пам’ятайте, що є рослини, які, навпаки, приваблюють котячих. Найпопулярніші з них – котяча м’ята та валеріана. Якщо є необхідність висадити їх на ділянці, то робіть це якнайдалі від плодового саду, квітників і грядок.

10 способів, якими ваш кіт каже “я тебе люблю”

Мульчування пристовбурових кіл для захист дерев від котів

Делікатних домашніх кішок віднадити від дерева зможе мульчування будь-яким колючим матеріалом. Використовуйте для мульчі гравій, дрібне каміння, шишки або хвойний опад.

Встановлення металевої чи пластикової сітки навколо стовбура

Не такий естетичний, але дієвий спосіб. Обгорніть стовбури дерев сіткою з гнучкого металу або пластику, закріпіть її і на найближчі роки забудьте про проблему зазіхання кішок на ваш сад. Якщо ви обгортаєте молоді саджанці, то не притискайте сітку до стовбура, залиште запас для росту рослини. Сітка захистить сад і від зайців, а якщо використовувати варіанти з дрібними вічками, то і від дрібніших гризунів, причому будь-якої пори року. 

Обмотування стовбурів дерев для захисту від котів

Дерева, що полюбилися котам, обмотайте мішковиною або спеціальною еластичною стрічкою. Головне, щоб матеріал пропускав повітря і стовбур не прів.

Застосування автоматичного розбризкувача захист саду від кота

Коти не люблять вологу, особливо коли вода раптово потрапляє на них. Якщо ви маєте можливість, спробуйте встановити зрошувачі з датчиками руху. Це найтехнічніший і складний варіант, але ті, хто наважився на його застосування, стверджують, що після кількох холодних душів коти геть-чисто “забувають” дорогу в плодовий сад.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook