Дім Майстер-клас

Пухнасті бешкетники: що робити, щоб кіт не гриз дроти

Коти ласкаві, милі, і вважаються одними з найкращих лікарів від стресів і депресій. Але в той же час, це дуже норовливі тварини, з характером та особливостями яких варто рахуватися. Одна з їхніх шкідливих звичок – гризти дроти. Як з нею боротися, розповімо далі.

Вже не раз заставали улюбленця з проводами в зубах, і навіть встигли поміняти деякі з них? Тоді для початку давайте спробуємо розібратися в причинах такої поведінки:

  1. Пустощі. У цьому винні самі господарі. Звисаючі дроти дуже нагадують котам іграшки, з якими вони звикли грати. Тому в цьому випадку це зовсім не з шкідливості, а з потреби в увазі і розвагах.
  2. Потреба в твердій їжі. Якщо кошеня постійно отримує м’який корм або натуральну їжу в такому ж вигляді, воно може шукати спосіб очищення зубів. У природних умовах представники сімейства котячих часто ласують жорсткою їжею, таким чином, утримуючи в порядку ясна і зуби. Якщо вдома ви застали котика за псуванням майна, можливо, він як раз шукає засіб для чищення.
  3. Привабливий запах. Спостереження багатьох господарів свідчать, що коти з усіх наявних в будинку шнурів вибирають саме ті, що належать дорогій техніці. Існує думка, що їх приваблює запах таких девайсів.

Безневинна витівка може принести значну шкоду, тому ми зібрали для вас кілька корисних порад, як припинити подібну поведінку:

  • Змотати і прибрати. Перша задача – зробити проводи максимально несхожими на іграшки. Для цього їх потрібно акуратно змотати або прокласти вздовж плінтуса, прикріпивши спеціальними пластиковими кліпсами. Навушники, зарядні пристрої, фени та інші пристосування бажано ховати в тумбочки, ящики або сумки відразу після використання. Це допоможе швидко відвадити вихованця і додасть порядку в будинку.
  • Обробка спеціальним засобом. Знайти його можна в зоомагазинах і побризкати дроти. З народних засобів підійде лимон, алое або масло лаванди. Єдине «але» ‒ обробку потрібно періодично оновлювати.
  • Рефлекс. Насправді коти, особливо маленькі, не можуть не розуміти, за що ви їх лаєте, адже вони просто зайняті грою. Щоб не образити пухнастого друга і, в той же час, вберегти шнури в своєму будинку від перегризання, можна спробувати виробити у тварини рефлекс. Як тільки помічаєте його за пророблянням капостей, лясніть або відлякайте будь-яким іншим звуком.

Через якийсь час улюбленець почне асоціювати це заняття з чимось неприємним, і перестане туди навідуватися.

  • Перегляд раціону. Не поспішайте лаяти, спочатку переконайтеся, що самі все робите правильно. Упевніться, що в раціоні кота досить жорсткої їжі, і вона максимально збалансована. Іноді потрібен підбір вітамінів з залізом. Маленьким кошенятам, у яких тільки прорізуються зуби, інколи потрібні спеціальні жувальні таблетки, що містять в собі корисні речовини і добре масажують ясна. Такі можна використовувати і для дорослих тварин з метою збагачення раціону і відлучення від шкідливої звички.

Домашні вихованці – повноцінні члени сім’ї, які потребують турботи і ласки. Зверніть увагу на те, чи достатньо для вашого кота часу, проведеного з вами.

Можливо, звичка гризти дроти – це банальна нудьга, яка штовхає вихованця на такі вчинки. Даруйте йому свою любов, і він обов’язково відповість вам взаємністю.

Дата публікації: 21.03.2019 img Поділитися