бісквіт на амонії

Бісквіт з амонієм. Рецепт, перевірений роками. Так ще моя бабуся пекла!

Цей бісквіт ЗАВЖДИ виходить пишний, бо у його складі є амоній. Рецепт перевірений багатьма роками, ще моя бабуся так пекла!

Амоній як розпушувач має давню історію. Наші бабусі часто пекли різноманітну випічку, в яку додавали “амоняк” (так у народі називали амоній): бісквіти, печиво, рогалики. У минулому, коли сучасні хімічні розпушувачі були недоступні або дорогі, карбонат амонію був популярним для приготування печива та іншої випічки в домашніх умовах. Його цінували за здатність надавати випічці легкої та повітряної текстури, яку було важко досягти з іншими інгредієнтами.

Випічка на амонії – це мистецтво зі своїми особливостями та вимогами. Використовуючи цей унікальний розпушувач правильно, ви зможете створити неперевершені десерти, які зачарують своєю текстурою та смаком. Попри деякі нюанси, такі як специфічний запах під час випікання, переваги роблять амоній вартим експериментів у кондитерській справі.

Бісквіт з амонієм

  • 8 яєць, 0,5 л цукру, 1 ч. ложка амонію (погасити 2 ст. ложками оцту), 0,5 л борошна.

8 яєць збити з 0,5 л цукру до пишної білої маси. Додати 1 ч. ложку амонію (погасити 2 ст. ложками оцту) і 0,5 л борошна, акуратно перемішати. Пекти у застеленій пергаментом формі при 170 ОС до сухої палички. На велику форму від духовки.

Поради щодо використання амонію у випічці

  • Обов’язково дотримуйтесь рецептури, оскільки надмірна кількість амонію може залишити небажаний післясмак у готовому продукті.
  • Випікайте в добре провітрюваній печі, щоб запах аміаку міг вільно вивітрюватися.
  • Не використовуйте амоній для виробів з великою кількістю вологи (наприклад, кексів), оскільки в такому середовищі амоній не зможе повністю розкластися, що може залишити небажаний присмак або запах.
  • Зберігайте амоній в герметично закритому контейнері далеко від вологи, оскільки він може легко поглинати воду з повітря та втратити свої розпушувальні властивості.
  • Експериментувати із заміною амонію на інші розпушувачі не варто, оскільки це може значно змінити текстуру та смак випічки.
  • Переконайтеся, що випічка добре пропечена, щоб гарантувати, що амоній повністю розклався і випарувався з виробу.

Рецепт Володимири Шинківської

Спробуйте також приготувати:

  • Італійський кекс-бісквіт “12 ложок”. Найкращий з тих, що я пекла. Вологий і тане у роті!
  • Бісквітний рулет, який не треба скручувати гарячим! Не тріскається і не ламається

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook