молитися

Чи можна молитися лежачи? Відповідь священника

Як правильно молитися? Чи можна молитися, лежачи в ліжку? Як молитися, щоб молитви були почуті? На ці та інші запитання відповідає священник.

Молитва — це особливий момент єднання з Богом, який не потребує жорстких правил чи формальностей. Часто люди прагнуть отримати чіткі інструкції: як складати руки, в чому вдягатись, де саме стояти. Але насправді молитва — це щирий, індивідуальний діалог із Другом, який завжди поруч, готовий слухати й підтримувати. У цій статті священник Дмитро Черенюк, клірик луцької парафії Холмської ікони Богоматері, пояснює, чому важливо уникати формалізму в молитві та як знайти власний шлях до справжнього духовного спілкування.

Як правильно молитися?

Мені дуже подобається відповідь одних людей, коли їх запитали як правильно молитися. Молитись обов’язково потрібно з 6-ї до 7-ї ранку, дрес-код – біла сорочка і чорні штани, або блузка і спідниця чим найдовша, і місце локації – обов’язково ікона у вітальні. Хочете почути саме таку відповідь – я вас розчарую: ні, так не буде.

Адже людство звикло формалізувати певні речі, замість того, щоб сконцентруватися на інших, більш сокровенних речах. Наприклад, як правильно молитися, як же правильно складати руки, як низько потрібно кланятися, коли молитися, скільки молитися і т. п.

Відкрию вам секрет, який знають лише священники і ще обмежене коло осіб: методички, як правильно молитися, немає. Методички «Молитва для початківців» теж немає. І ніхто не вправі сказати: «ти неправильно молишся» або «молитися треба так чи краще».

Адже молитва – це спілкування з Богом, а Бог – це друг

У першу чергу, попрошу вас і скажу вам розслабитись. Адже молитва – це спілкування з Богом. Бог – це друг, тобто молитва – це спілкування з Другом. Друг, який любить тебе, це друг, якому можеш доручити всі сокровенні питання, всі свої сокрушенні болі. Дружба унікальна в кожного. І в кожного свій особистий зв’язок і особисті взаємини з Богом.

Але ми повинні, в першу чергу, пам’ятати, що молитва – це не чек-лист, не список бажань. Уявіть собі, якби ми кожного разу при зустрічі з якимось своїм другом казали: «допоможи мені скласти екзамени», «допоможи мені знайти роботу», «вилікуй мого дідуся». Я думаю, що така дружба надовго не розтягнулася б.

Ми повинні розуміти, що, окрім того, що ми просимо, ми повинні ще славити Бога у своїх молитвах, дякувати Богові у своїх молитвах, ми повинні каятись у своїх молитвах.

Проте тут не важлива сама локація, не важлива ваша позиція. Тут важливе ваше сприйняття цієї молитви. Якщо вам зручно, ви молитесь і відчуваєте присутність Бога. Якщо вам комфортно молитися і ви про це не задумуєтесь, ви можете молитися на роботі, можете молитись в офісі, можете молитись у маршрутці (якщо вам це зручно і не заважає). Ви можете врешті-решт молитися лежачи.

Але якщо ви розумієте, що така молитва не є досить великим виявом поваги до Бога, потрібно щось поміняти. Ніхто не дасть вам відповіді на це питання, окрім вас самих. В одних сім’ях прийнято важливі питання вирішувати за родинним столом усім разом, в інших – лежачи на дивані чи ліжку.

Радимо також прочитати:

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook