Аптечка в дорогу: які ліки взяти з собою, якщо їдеш з дитиною

Якщо ви вирушаєте у дорогу з дитиною, зауважте: у неї повинна бути СВОЯ аптечка. Ось які ліки потрібно обов'язково взяти з собою і що взяти, окрім ліків.

Як правильно скласти аптечку

Підготовка аптечки для подорожі з дитиною потребує ретельного планування. Ось кілька основних кроків:

  1. Складіть список необхідних ліків. Включіть засоби першої допомоги, ліки проти хронічних захворювань дитини, а також ліки проти типових хвороб, які можуть виникнути в дорозі (від головного болю, від шлункових розладів, протиалергічні засоби тощо).
  2. Перевірте терміни придатності ліків. Перед тим як пакувати ліки, переконайтесь, що вони мають достатній термін придатності.
  3. Зверніть увагу на умови зберігання. Деякі ліки можуть потребувати спеціальних умов зберігання (наприклад, холодильні умови). Враховуйте це при виборі контейнера для аптечки.
  4. Складіть інструкції з використання. Напишіть короткі інструкції щодо дозування та застосування кожного лікарського засобу. Це допоможе уникнути плутанини в стресових ситуаціях.
  5. Для ліків оберіть компактну та міцну сумку або органайзер з відділеннями. Важливо, щоб контейнер був водонепроникним.
  6. Щоб легко знайти потрібне: розділіть ліки за категоріями, наприклад, засоби від болю, протизапальні, антигістамінні тощо. Маркуйте кожен відділ або контейнер, щоб легко знаходити потрібні ліки.
  7. Документація та контакти. За потреби, візьміть з собою медичну картку дитини або медичні довідки, що підтверджують стан здоров’я дитини, особливо якщо дитина потребує специфічного лікування або особливих умов. Не забудьте про контактні дані педіатра, щоб мати можливість швидко зв’язатися з ним у разі потреби. Якщо маєте страховий поліс, візьміть його з собою.

Які ліки взяти з собою в дорогу з дитиною

Є стандартний набір медичних засобів, які можуть стати у пригоді під час подорожі як дітям, так і дорослим. Наприклад, це антисептик, стерильна вата та бинт, лейкопластир, засіб для обробки рани, як-то перекис водню. У літню пору обов’язково потрібно взяти з собою засіб із SPF-захистом, щоб не отримати сонячний опік, а також крем від сонячних опіків, якщо таки обпеклися. Не забудьте про термометр! Також і дорослим, і дітям згодяться репеленти – засоби проти укусів комах.

Особливе місце в аптечці слід відвести для засобів, призначених саме для дітей. Там повинні бути жарознижуючі та знеболювальні препарати на основі парацетамолу та ібупрофену. Краще взяти два різні препарати з різною діючою речовиною, щоб їх можна було чергувати.  Тож коли у дитини раптово підніметься температура, не доведеться бігати у пошуках аптеки.

Радимо також прочитати: Чому влітку у дитини можуть розболітися вуха

Якщо збираєтеся у мандрівку з немовлятами, не забудьте взяти з собою препарати проти кольок. Проблеми із шлунково-кишковим трактом влітку трапляються досить часто.

Якщо дитину захитує у транспорті, візьміть проти цього спеціальні таблетки. Вони ефективні та чудово вирішують проблему, але можуть викликати сонливість.

Літо – пора кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Тому варто взяти з собою препарати, які зупиняють діарею, абсорбують токсини (сорбекс або активоване вугілля), а також допомагають організму впоратися зі зневодненням після блювання (регідрон).

Радимо також прочитати: Недитяча проблема: діарея. Швидка допомога при кишкових інфекція

Також у дітей можливі різні алергічні реакції, тому варто взяти з собою в дорогу антигістамінні (протиалергічні) препарати.

Якщо у дитини є будь-які хронічні захворювання або схильність до певних хвороб, ліки, які можуть знадобитися, також візьміть із собою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook