Чому влітку можуть розболітися вуха

На що варто звернути увагу на відпочинку, аби його несподівано не зіпсували хвороби? Небезпеку можуть ховати у собі і вода, і сонячні промені.

Літній період – пора відпусток, мандрівок та розваг. Це час, коли люди спілкуючись з природою, прагнуть оздоровитися, відпочити, набратися сил, гарного настрою та позитивних емоцій на цілий рік. Проте бувають випадки, коли запланований відпочинок можуть зіпсувати непередбачені недоліковані, а інколи й приховані хвороби.

У ВОДІ
На світі навряд чи знайдеться хоча б одна людина, котрій був би незнайомий вушний біль, відчуття закладеності вуха. Причини, що викликають ці симптоми, різні.
Більшість людей влітку віддає перевагу відпочинку на воді. Під час купання та пірнання вода може потрапити у зовнішній слуховий хід і, як результат, може з’явитися відчуття переливання та булькання рідини всередині вуха і в голові, дискомфорт внаслідок сильного звучання власного голосу, зниження слуху. Інколи ці симптоми бувають досить вираженими. Насправді панікувати завчасно не потрібно, тому що у випадку, якщо у людини непошкоджена барабанна перетинка, вода далі зовнішнього слухового ходу не потрапить.
Але якщо у вусі є вушна сірка, то при потраплянні води вона може набрякнути і повністю перекрити зовнішній слуховий хід. У такому випадку симптоми закладеності та шуму у вухах будуть більш тривалими і не зникнуть після просушування води. Самотужки видалити сірчаний корок – марна справа, при цьому є ризик заштовхнути його значно глибше або травмувати шкіру чи навіть барабанну перетинку.
Якщо закладеність вуха супроводжується додатковими неприємними симптомами, як-то свербіж, біль різної інтенсивності, виділення, це може свідчити про наявність такого захворювання як зовнішній отит – запалення шкіри зовнішнього слухового ходу. Причиною виникнення зовнішнього отиту є інфекція, що  може потрапити у вухо разом з водою під час купання (пірнання), а також при чищенні вух непризначеними для цього, часто гострими предметами, або використання косметичних паличок, які не рекомендовані для гігієни вух.

НА СОНЦІ
Влітку, коли на вулиці висока температура повітря, виникає спокуса скористатись прохолодою кондиціонера, відчинити вікно в машині чи постояти на протязі для того, щоб хоч на хвильку перепочити від спеки. Так приємно відчути освіжаючу прохолоду в цей час, але такі різкі перепади температури діють негативно на наше здоров‘я. Також негативний вплив на загальний стан організму мають сонячні промені. На відміну від загальноприйнятої думки, що сонце гартує, насправді сонячна інсоляція є сильним випробуванням для імунітету, особливо дитячого. Надмірне перебування на активному сонці не зміцнює, а послаблює імунітет. Усі вище описані фактори часто є причиною зниження опірності організму і як наслідок виникають ГРВІ, риніт, та інші застудні захворювання. Ці захворювання часто ускладнюються гострим середнім отитом, який виникає внаслідок проникнення інфекції з порожнини носа чи носоглотки через слухову трубу. Першими симптомами недуги є нежить, розбитість, головний біль. Через деякий час приєднується інтенсивний біль у вусі, підвищується температура тіла.

У ДОРОЗІ
Закладеність вух, що інколи супроводжується больовими відчуттями різної інтенсивності, може виникати також під час зльоту та особливо при приземленні літака. Причиною є різка зміна  атмосферного тиску. Вирівнювання тиску у вусі є функцією слухової труби, яка має форму вигнутої трубки, що з’єднує барабанну порожнину із носоглоткою і відкривається при ковтанні й позіханні. Тому при перших симптомах закладання вух доцільно зробити декілька ковтальних рухів, відкрити рот. Можна використовувати смоктальні цукерки або жувальну гумку. Якщо слухові труби здорові, їхню прохідність не порушено,через декілька хвилин всі неприємні відчуття зникнуть.
Якщо прохідність слухової труби порушено, ковтальних рухів може бути недостатньо для її відкриття. Причинами зниження прохідності слухової труби є банальний нежить, а також стійке порушення носового дихання внаслідок аденоїдів, викривлення носової перегородки, хронічного риніту, про які бажано довідатися задовго до того, як сісти у літак. Бо наслідками перельоту бодай із однією з цих патологій можуть стати запальні захворювання середнього вуха: гострий сальпінгоотит (запалення євстахієвої труби) чи навіть ексудативний отит із появою серозної рідини у середньому вусі. Для запобігання розвитку хвороби потрібно перед перельотом застосувати судинозвужувальні краплі або аерозолі в ніс. Вони знімуть набряк навколо вічка слухової труби і поліпшать її прохідність.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook