Чізкейк, який завжди вдається
- 400 г печива типу «До кави», 150 г масла.
- 800 г сиру (не менше 15% жирності, масткого), 120 г вершків (20%), 200 г цукру, 3 яйця, 1 п. ванільного цукру, 400 г малини або інших фруктів чи ягід, 250 г сметани (20%).
- Роз’ємна форма діаметром 23 см.
Подрібнити печиво у крихту. Розтопити масло, злегка охолодити, змішати з печивом. Застелити дно форми пергаментним папером. Утрамбувати масу з печива у форму, сформувавши бортики, поставити у холодильник.
Сир перетерти блендером до однорідності, додавши яйця, цукор і ванільний цукор. Вийняти основу з холодильника і рівномірно наповнити її сирною масою. Грюкнути форму об підлогу, щоб вийшли бульбашки повітря. Поставити у розігріту до 170 °С духовку, пекти приблизно 50 хв. Відкривати духовку під час випікання не бажано.
Збити сметану з 2 ст. ложками цукру і ваніліном до однорідності. Вийняти чізкейк з духовки, збільшити температуру до 200 °С. Вилити сметанну масу на сирну, розрівняти. Поставити чізкейк у розігріту духовку на 7 хв. Вийняти, прикрасити ягодами, поставити в холодильник на ніч.
Ароматні прикраси для чаю та коктейлів
- По 50 г малини, полуниці, ожини, чорниці, по 1 мандарину і лимону.
З цитрусових акуратно зрізати шкірку. На довгі дерев’яні шпажки нанизати ягоди, чергуючи їх смужками шкірки. Покласти в морозилку. Як замерзнуть, можна скласти усе в один лоток. Заварювати улюблений чай і занурювати одну шпажку у склянку, дати кілька хвилин настоятися і насолоджуватися красивим і ароматним чаєм! Можна ставити у холодні напої.
Малиновий лікер
- По 2 скл. малини (свіжої або замороженої), цукру і горілки. Малину висипати в банку, додати цукор і горілку, струснути.
Поставити в темне місце, захищене від прямих сонячних променів. Раз на день банку струщувати, щоб цукор краще розчинявся. Настоювати місяць.
Вершковий торт-суфле “Малиновий бриз”
- Тісто для бісквіта: 3 яйця, 130 г цукру, 100 г борошна, 3 ст. ложки какао, 1 ч. ложка розпушувача, 2 ст. ложки масла.
- Білий мус: 500 г пастоподібного сиру (без крупинок), 500 мл жирних (35%) вершків або сметани, 200 г цукрової пудри, 4 ч. ложки желатину, 100 мл води.
- Малинове желе: 500 г малини, 6 ст. ложок цукру, 500 мл води, 25 г желатину (або за інструкцією на 1 л рідини).
- Для просочення бісквіта: 100 мл ягідного соусу (рідини з варення або соку), по 2 ст. ложки води і коньяку.
Малинове желе: Желатин замочити у воді. Малину перемолоти у блендері і протерти через сито, додати цукор. Желатин підігріти і з’єднати з малиновим процідженим соком і водою, перелити у круглу форму діаметром 22 см, поставити у холод до повного застигання.
Бісквіт: збити яйця з цукром до пишності (не розділяючи на білки і жовтки). В окремій мисці просіяти борошно, розпушувач і какао. З’єднати просіяне борошно з яєчною сумішшю ложкою. Насамкінець ввести розтоплене масло. Перелити тісто у форму з роз’ємними бортами діаметром 26 см, змащену маслом.
Мус: замочити желатин у воді. Збити перетертий сир із вершками, пудрою на маленькій швидкості, змішати з підігрітим желатином.
Зібрати торт: бісквіт просочити сумішшю соусу, води і коньяку, викласти у форму, в якій він випікався. Зверху вилити 1/3 мусу. Поставити в холод до застигання мусу. Витягнути з форми малинове желе, покласти на застиглий мус. Вилити поступово решту мусу, заповнюючи порожнини між желе і стінками форми, розрівняти. Поставити торт у холодильник на ніч. Зранку обдути форму феном і зняти бортики. Взимку можна готувати із замороженої малини.
Вареники з ванільним кремом і малиною
- Тісто: 1 скл. води (окропу), 2 скл. борошна, 1 яйце, 2-3 ст. ложки олії.
- Крем: 1 скл. молока, 1 яйце, 2 ч. ложки з чубком крохмалю, 4 ст. ложки цукру, 2-3 ст. ложки сметани, ваніль. 1 скл. малини або вишень.
Приготувати густий заварний крем. Краще це зробити напередодні ввечері і дати крему переночувати в холодильнику, з ним легше буде працювати. Молоко довести майже до кипіння, додати цукор і ваніль. Окремо змішати крохмаль, яйце і трохи молока, ввести суміш у кипляче молоко, варити на маленькому вогні до загусання. Повністю остудити, поставити в холодильник.
Приготувати заварне тісто (воно дуже м’яке і ніжне): склянкою крутого окропу з дрібкою солі залити 1,5 скл. борошна, розмішати до однорідності і залишити трохи охолонути, додати яйце, вимішати, додати борошна (близько 0,5 скл.) і 2-3 ст ложки олії, вимісити до еластичності. Тісто накрити і дати йому дозріти ще 20-30 хв.
На кружальце тіста класти по 2 малинки, 0,5 ч. ложки заварного крему і ліпити вареники. Варити невеликими партіями у киплячій підсоленій воді із додаванням 1 ч. ложки олії. Для соусу змішати приблизно 2 ст. ложки заварного крему, стільки ж сметани і стільки ж малини.
Торт із малиновим суфле
- Бісквіт: 2 яйця, по 150 г цукру і масла, 3 ст. ложки какао, 2 ч. ложки розпушувача, 300 г борошна.
- Суфле: 300 г малини, 500 г жирних вершків або сметани, 2 п. желатину (або інша кількість з розрахунку на 1 л рідини), 100 г води, 7 ст. ложок цукрової пудри, 200 г малинового йогурту.
Бісквіт: яйця збити до пишності, всипати цукор, збити. Додати розтоплене масло, ввести какао з розпушувачем, потім борошно. Випікати бісквіт у гарячій духовці за температури 180 °С 35-40 хв. Готовність перевірити дерев’яною паличкою. Коли охолоне, розрізати на 2 коржі.
Суфле: малину збити блендером і перетерти через дрібне сито (щоб видалити кісточки), збити холодні вершки з цукровою пудрою. Желатин залити водою, у збиті вершки влити малинове пюре і йогурт, збити. Желатин підігріти, щоб розтанув (можна у мікрохвильовці), і влити у вершкову масу, збити.
Викласти корж у форму, залити малинове суфле, поставити в холодильник на ніч. Коли застигне, накрити другим коржем.
Прикрасити можна ганашем: помішуючи, розтопити на малому вогні шоколад у жирних вершках (2:1). Розтопленим білим шоколадом зверху можна намалювати візерунки.
Радимо також інші перевірені рецепти домашнього малинового лікеру:
- Так готую лікер з усіх ягід: вишень, полуниці, смородини, малини. Дуже смачний! А ягоди потім у торти і пиріжки!
- Домашнє вино, наливка, лікер. Сім перевірених рецептів