підготовка до вакцинації

Як правильно підготуватися до вакцинації від ковіду?

Які аналізи треба здати перед вакцинацією від коронавірусу? Коли треба робити бустер і другий бустер? Коли щеплюватися, якщо перехворів на ковід? Чому не можна вакцинуватися, коли висока температура?

Попри те, що ми рідко про це говоримо і читаємо геть інші новини, ковід нікуди не зник. Як нагадування тому – різке збільшення кількості хворих на коронавірус у Китаї. Ризик захворіти, мати важкий перебіг хвороби та ускладнення – залишається високим. Захист дає лише щеплення. Пригадайте, коли востаннє ви вакцинувалися. Можливо, саме зараз час зробити повторне щеплення. Як підготуватися до вакцинації від ковіду – у публікації.

Які аналізи здати перед вакцинацією

За словами фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України, спеціально готуватися до щеплення чи чекати оптимального часу не потрібно.

  1. Перед щепленням не треба здавати жодних аналізів (крові, сечі, імунограму).
  2. Не потрібно здавати ПЛР-тест чи тест на антитіла перед вакцинацією від COVID-19. ПЛР-тест показовий у моменті, а людина, поки чекає тест, теж може захворіти.
  3. Аналіз крові чи сечі може виявити наявність запальних процесів в організмі. Втім, гострі захворювання самі по собі не є протипоказанням до вакцинації.
  4. Перед вакцинацією немає потреби вимірювати артеріальний тиск.

Така практика діє і в інших країнах, де ніхто не призначає жодних додаткових обстежень чи аналізів перед вакцинацією.

Кому варто відкласти щеплення

Вакцинуватися не рекомендують людям у разі, якщо температура тіла піднялася вище 38,5ºСю. Але причина не в тому, що вакцина в такому стані може бути небезпечною. Річ у тому, що якщо ввести вакцину, й температура підвищиться або не знижуватиметься, то важко буде зрозуміти, чи то реакція на щеплення, чи людині стає гірше. У таких випадках щеплення рекомендують відкласти, доки температура нормалізується.

Якщо перехворіли – також вакцинуйтеся

Захищають людину від COVID-19 не лише антитіла, а і клітинний імунітет, який неможливо визначати звичайним тестом на антитіла.Тому навіть тим, хто хворів на COVID-19, рекомендовано щепитися, але не раніше ніж через 28 днів після початку хвороби.

Що треба зробити перед щепленням

Перевірте за календарем щеплень, чи ви і ваші діти маєте всі необхідні рутинні щеплення. Якщо ні, то запишіться до сімейного лікаря та отримайте пропущені дози вакцини.

Також пригадайте, коли ви робили останнє щеплення від COVID-19. Якщо з того часу минуло понад 5 місяців, варто зробити перший бустер. Другий бустер варто робити щонайменше через 4 місяці після першого.

Щепитися від COVID-19 можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації. Адреси та контакти пунктів та центрів шукайте за посиланням vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook