Здоров'я та краса Сам собі лікар

14 способів, як не травмуватися взимку

Дотримання цих правил зменшить ризик травматизму взимку. Збережіть собі, щоб не загубити!

Найбільша ймовірність травмуватися в результаті падіння снігу із покрівлі або льодяними бурульками – в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.

Уважними слід бути під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, коли проходите біля високих дерев, спершу переконайтеся, що немає загрози падіння снігу.

Не заходьте за огорожі!

Загрозливою є ситуація поблизу під’їздів багатоповерхових будинків та при вході до торговельного майданчика та офісних приміщень. Вірогідність травмування в цих місцях є найвищою.

Ні в якому разі не можна заходити за спеціальні огорожі, якими огороджені небезпечні місця.

Аби на вас не впали крижані бурульоки, не заходьте за межі встановлених огорож, звертайте увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

По можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста.

Оминайте снігові бурульки

Також потрібно бути обережним, коли проходите повз будинки в період танення снігу. Необхідно обходити ділянки, де звисають снігові брили або бурульки.

Щоб уберегтися від травм під час пересування взимку, необхідно дотримуватися правил:

1.Обирайте взуття на підошві з мікропористої чи іншої м’якої основи без підборів.

2. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість падіння, а також важких травм, особливо переломів та струсів мозку.

3. Не поспішайте під час ходіння, не соромтесь «човгати» ногами, наступайте на всю підошву, коли робите крок, не піднімайте високо ноги (так краще відчувається рельєф покриття).

4. При порушенні рівноваги відразу зігніть ноги в колінах, це також допоможе вам знизити висоту, якщо відчуваєте, що падіння не можна уникнути.

5. При ходьбі під час ожеледиці центр тяжіння тіла спрямовуйте вперед.

6. Спускаючись чи піднімаючись сходами, тримайтеся за поручні, обов’язково ставте на сходинку обидві ноги.

7. Будьте морально готові до падіння.

8. Обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом.

9. Якщо чекаєте на громадський транспорт, тримайтеся подалі від краю зупинки, адже ви, або хтось поруч, можете ненароком послизнутися та потрапити під колеса;

10. Будьте уважні на тротуарі – автомобіль може занести або водієві не вдасться вчасно загальмувати.

11. Врахуйте, що гальмівний шлях автомобіля на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів, тому варто переходити вулицю лише на зелене світло або через підземні переходи.

12.Небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані, адже сповільнюється реакція та чутливість до болю, при наявності травми постраждалі своєчасно не звертаються до лікаря.

13. Людям поважного віку краще у «слизькі дні» не виходити на вулицю, проте за потреби вийти, візьміть із собою палицю з гумовим наконечником або з шипом.

14. Якщо через деякий час після падіння ви відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, з’явилися набряки або різкий сильний біль у місці забиття, терміново зверніться у травмпункт, щоб уникнути ускладнень.

За матеріалами

Дата публікації: 08.12.2019 img Поділитися