Як під час війни, коли гине цвіт нації, міста руйнують, а мільйони людей змушені шукати прихистку по світу, – як можна радіти життю у такій ситуації? Ми переживаємо страх, горе, зневіру, песимізм, депресію, апатію. Здається, радіти життю немає причин.
Але озирніться! Треба шукати і знаходити силу та мотивацію, щоб жити і рухатися далі. Треба вчитися долати песимістичний настрій, здобувати впевненість і шукати позитивні моменти. Як повернути радість життя, підказують психологи.
Три кроки на шляху до радості
- Усвідомте, чого ви хочете. Припиніть концентруватися на тому, чого ви не хочете, що приносить біль і сум. Зосередьтеся на своїх бажаннях, а не на проблемах, які треба вирішувати. Постійні думки про проблеми змушують нас зациклюватися на поганому, і ми не бачимо, як їх розв’язати.
- Живіть сьогоднішнім днем. Ми думаємо про завтра, про майбутнє – і воно нас лякає. Пригадайте, якими щасливими і безтурботними ви буди у дитинстві, коли жили одним днем і не задумувалися, що буде далі. Думаючи про майбутнє, ми витрачаємо багато енергії і перестаємо радіти тому, що маємо зараз. Майбутнє завжди буде непередбачуваним. Навчитися жити сьогоденням складно, але реально. Почніть з простого “дякую”: дякуйте життю за все те добре, що ви сьогодні маєте.
- Навчіться віддавати. Віддаючи, ми ще більше отримуємо. Турбуючись про когось, ми отримуємо душевний спокій і рівновагу.
Як подолати депресію та навчитися радіти життю
Сьогодні багатьом людям бракує сили бути щасливими, позитивно сприймати неприємні і важкі ситуації, погані новини.
Як відомо з тренінгів з психології, фізична активність добре допомагає позбавитися депресії, підвищуючи рівень ендорфіну в крові. Це дійсно допомагає! Займаючись спортом, ви принесете користь не тільки для свого тіла, зміцните здоров’я, а й покращите психологічний стан. Годинне тренування здатне збільшити рівень гормонів щастя в організмі в 7-10 разів!
Якщо у вас часто поганий настрій, ви відчуваєте занепад сил та апатію, перегляньте свій раціон. Енергії додадуть банани, чорний шоколад, горіхи, насіння.
І не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі. Це і легке фізичне навантаження, яке піде на користь організму, і спосіб відволіктися, помедитувати, впорядкувати думки.
- Осіння депресія – не вигадка, або Чому наша психіка хворіє?
Радіти життю потрібно вчитися
Вміння радіти життю – це корисна навичка, яку потрібно розвивати. Так, з нею треба працювати: радіти життю потрібно вчитися, і ці уроки повинні бути регулярними!
Частіше робіть те, що приносить вам задоволення. Почніть з того, що дарувало вам радість раніше: читання книги, горнятко запашного напою, спілкування з близькими людьми, прослуховування улюбленої музики… Допоможіть своєму організму пригадати, що таке радість.
Змініть уявлення себе. Думайте про себе тільки позитивно, більше хваліть себе, подумки і навіть вголос, радійте своїм невеликим досягненням, робіть собі компліменти, цінуйте себе, подбайте про свою зовнішність, навіть якщо думаєте, що це не на часі. Результат не забариться: ви однозначно побачите зміни в собі.
Ставтеся до всього з позитивом. Придумайте якусь позитивну фразу, якою будете реагувати на погані події або новини, яка буде вашим рятівним колом. Або ж просто кажіть: усе на краще! Припиніть намагатися контролювати кожен момент у своєму житті, адже це неможливо. І багато чого від вас не залежить. Боріться зі страхом у різних ситуаціях, ставтеся з певним гумором до проблем, підтримуйте своїх близьких.
Поради, як почати радіти життю, досить прості, однак дієві. Треба лише почати втілювати їх у життя вже сьогодні, зробити свій перший крок. Уже зараз зупиніться на мить, відкладіть усі свої справи і клопоти та задумайтеся, що доброго є на цей момент у вашому житті. І повірте, ви це знайдете! І щодня цей список буде тільки більшати!
Щастя кожного залежить від того, скільки зусиль і часу він готовий витратити, щоб навчитися радіти тому, що відбувається. Цінуйте все те, що у вас є щодня. Радійте дрібницям. Усміхайтеся перехожим. Кажіть рідним, що ви їх любите. Обіймайте їх.