Якщо у вашій сім’ї зростає підліток і у нього з’явилися проблеми зі сном, мучить безсоння та жахи, психологи розповіли, чому це відбувається і як допомогти дитині.
Що відбувається?
У перші місяці після сильного стресу кошмари — нормальне явище. Під час сну мозок інтенсивно обробляє інформацію про події, що відбулися. Однак якщо кошмар повторюється багато разів чи надто правдоподібний — доведеться згодом звернутися до психолога. Уривчастість сну частіше викликається тривогою, якоюсь незавершеною справою чи спазмуванням м’язів, через яке складно розслабитись.
Як допомогти?
Поясніть, що так працює мозок. Розкажіть про те, що ви теж відчували страх, відчували себе безпорадно, і це нормально.
Придумайте порядок відходу до сну, який виконуватиметься за будь-яких обставин, і оголосіть, що він має бути дотриманий щодня. Тоді підліток точно знатиме, чого чекати. Обійміть і скажіть, що ви нікуди не пропадете. Ключова фраза: «Я з тобою, я поруч».
Гарна новина
Психіка дітей і підлітків має величезні резерви самовідновлення і саморегуляції. Більшість дітей повертається до норми після травматичної події без професійної допомоги психологів просто завдяки підтримці і турботі близьких.
- Як підтримати дитину у разі бомбардування та обстрілів
- Коли колисання і казки не допомагають. Як приспати дитину
За матеріалами «Ми пережили: техніки відновлення для сімей, військових, цивільних і дітей», практичні поради Світлани Ройз, Ірени Голуби та Ірини Малкіної-Пих, UA MENTAL HELP
Post Views: 28