Діти Сім'я

Коли колисання і казки не допомагають. Як приспати дитину

Іноді приспати дитину – дуже складне завдання. Батьки і казки читають, і колискові співають, і на ручках колишуть… Стільки сил і нервів – усе дарма. Та є деякі хитрощі, які допомагають дітям швидше заснути.

Ілюзія присутності мами

Цей метод один із найпростіших, але при цьому дієвий: треба зробити так, щоб у дитини було враження, ніби мама поряд.

Наприклад, у ліжечко поряд з немовлям можна покласти рукавичку, наповнену, до прикладу рисом. Синтепон або інший легкий наповнювач не підійде – “рука” повинна мати вагу. Рис потрібно підігріти, можна у мікрохвильовці, і насипати у рукавичку, зав’язати край. Вона буде імітувати теплу мамину руку – і дитина засинатиме спокійніше.

Замість рукавички можна використовувати чисту наволочку або пелюшку, яку потрібно згорнути ковбаскою та обв’язати резинками. Такий валик можна покласти біля дитини.

Заспокоюють запахи

Швидше заснути допомагають певні аромати. Цю ідею можна сміливо використати навіть для присипання немовлят. Використовувати можна:

  • аромаолії,
  • ароматні рослини.

Все, що знадобиться – мішечок з гіпоалергенної тканини, наприклад, бавовняний. Замість мішечка можна використати улюблену іграшку дитини. Наповнити її сухими травами. Підійде лаванда, ромашка, пелюстки троянд.

Для використання ароматичних олій потрібно наповнити торбинку ватою, попередньо крапнувши на неї 1-2 краплі олії. Це може бути аромаолія лаванди, ромашки, троянди, бергамоту, сандалу, фенхелю.

Цей метод присипання має одне серйозне але: у дитини не має бути алергії на рослини та аромаолії!

 

Дата публікації: 21.02.2022 img Поділитися