Діти Сім'я

Чому у дитини немає друзів і як допомогти їх знайти

Не всім дітям вдається легко знаходити спільну мову з однолітками. Завжди є діти, які у центрі у ваги і їх усі люблять, а є такі, що залишаться осторонь і в них немає друзів. Одних обожнюють, а інших дражнять. Чому і що робити, пояснює психолог.

ЗВІЛЬНІТЬ ДИТИНУ ВІД СВОЄЇ ГІПЕРОПІКИ

Трапляється так, що батьки не можуть до кінця усвідомити, що 5-річна дитина – це вже особистість, якій необхідна свобода. І от, коли малюк вкотре лізе на високу гірку, мама налякано кричить: “Упадеш, розіб’єшся!”, “Ти не зможеш туди залізти, ти ще маленький”. Так і формується у дитини комплекс жертви. Малюк почувається слабким, нікчемним,ні на що не здатним. Тому дошкільник втрачає впевненість у собі і стає слабаком. І навколишні діти це чітко вловлюють. І починають, у кращому разі,ігнорувати його, а в гіршому – обзивати та бити.

Що робити? По-перше, відпустити дитину, перестати її надмірно опікувати, дати свободу спілкуванню. І якнайчастіше говорити малюкові: “Ти вже сильний, дорослий. У тебе все вийде!”. А ще треба навчити знайомитися з іншими дітьми,підказати, як це правильно робити.

ДОПОМОЖІТЬ ДИТИНІ ЗНАЙТИ ДРУЗІВ

Щоробити, якщо дитина не може знайтидрузів, бо діти у дворі її ображають?

Спершу з’ясуйте, чому її ображають. Якщо очевидних причин для цього немає, тоді це внутрішня психологічна проблема дитини. Малюк невпевнений у власних силах, не відчуваєпідтримки з боку батьків.

Тому підтримайте дитину: вийдіть разом у двір, організуйте якусь гру з усіма дітьми. Наприклад, чемпіонат із футболу або зі швидкісного надування кульок, або малювання крейдою.

Girl Looking out of Window

По-перше, діти захочуть дружити із вашої дитиною, бо в неї класні батьки, які роздають кульки. По-друге, ваша дитина перестане боятися дітей, здобуде впевненість у собі, побачить, зрештою, як треба знайомитися.

Якщо все це не допомагає, вашій дитині нецікаво спілкуватися з сусідськими дітьми, відведіть її в секцію. Наприклад, якщо ваша дитина любить конструювати, підійде клуб юного техніка. Якщо дочка любить шити, гурток м’якої іграшки – те, що треба. Так дитина не лише цікаво проводитиме час, а й знайде нових друзів.

НАВЧІТЬ ДИТИНУ ВІДСТОЮВАТИ СЕБЕ

Навчити дитину захищатися від нападок необхідно. Якщо дитина розгублюється і не знає дражнилок, вам доведеться згадати їх зі свого дитинства. Наприклад, “хто обзивається, той так сам називається”.

Психолог Світлана Сторожук стверджує: дитячі дражнилки – це тренування перед відстоюванням власної думки. Це ази правильного ведення конфлікту, навички поведінки в екстремальних ситуаціях.
Чи варто дитині давати здачі у відповідь на фізичне насильство? Це вирішують самі батьки. Тут усе залежить від темпераменту дитини. Тихоню, можливо, і варто навчити давати фізичну відсіч.

А от якщо вам малюк – справжній вулкан, і він легко може вдарити, тоді треба згладжувати гострі кути. І всіляко переконувати, що фізична сила – не єдиний метод впливу.

Найголовніше, батькам не варто зневірятися, якщо дитина зовсім не схожа на лідера. У дошкільному віці особистість дитини ще не сформувалася остаточно. І цілком можливо, що тихоня-дошкільник із віком стане душею компанії та зробить запаморочливу кар’єру.

За матералами

Дата публікації: 21.12.2018 img Поділитися