Що лікує остеопатія?

Єдиний інструмент – руки лікаря, який не можна замінити будь-яким технічним засобом. Образно кажучи, здоров’я знаходиться на кінчиках пальців лікаря.

У всьому світі остеопатія дуже давно відомий метод лікування. Наприклад, у  США та Росії вона прирівняна до офіційної медицини. В Україні ця галузь лише розпочинає стрімко розвиватися. Про можливості  остеопатичного лікування розповідає лікар Ігор СОМОВ. За освітою Ігор  Сомов хірург, має великий досвід роботи з дітьми, опановував остеопатію у кращих викладачів із Франції, США, Італії, Великобританії, Австрії.

– Усіх пацієнтів насамперед цікавить, що лікує остеопатія? При яких захворюваннях будуть ефективні остеопатичні методи?
– Остеопатія не лікує окремі захворювання  та  симптоми, а розглядає людський організм як єдине ціле. Остеопат на сеансі має «увімкнути» ресурси самовідновлення організму пацієнта, активізувати його сили, спрямувати їх на подолання хвороби. Знайти не хворобу  в організмі, а здоров’я – ось головний девіз остеопатичного лікування.
Остеопатія практично не має протипоказань, і вдаватися до неї можна як з лікувальною, так і з профілактичною метою.

– Тобто можна сказати, що остеопатія лікує абсолютно все?
– Зазвичай, пацієнти звертаються з болями у спині, шиї, суглобах, і лікар використовує структуральну остеопатію. Вісцеральна остеопатія буде корисна при захворюваннях внутрішніх органів, а краніо-сакральна терапія – при захворюваннях нервової системи, психоемоційних розладах. Хоча практично всі ці три напрямки гармонійно використовуються на кожному сеансі.
Якщо хвороба не є застарілою, можна допомогти у багатьох випадках. Звісно, онкологічні захворювання, травми, ситуації, які потребують оперативного втручання, остеопатією не вилікуєш, але перебіг хвороби можна полегшити, остеопатично активізувавши ресурси організму. А ще можна працювати профілактично, запобігаючи виникненню багатьох хвороб.

– Як остеопатія взаємодіє з традиційною медициною? Остеопати вдаються  до медикаментозного лікування  чи повністю його заперечують?
– Остеопатія – повністю самодостатня галузь медицини. Єдиний інструмент  – руки лікаря, який не можна замінити будь-яким технічним засобом. Сучасні лікарі часто забувають про цей природній інструмент як діагностики, так і лікування.  Хороший фахівець  за допомогою дотику може оцінити стан м’яких тканин, внутрішніх органів, кровообігу, знайти «ключі», щоб відчути весь організм в цілому і  налагодити взаємодію його частин. Образно кажучи, здоров’я знаходиться на кінчиках пальців лікаря.
Разом з тим лікар-остеопат використовує загальноклінічні методи обстеження, неврологічну та ортопедичну діагностику, за потреби інструментальну діагностику (рентген, УЗД, МРТ, КТ), додаткові консультації інших спеціалістів. Щодо лікування, у важких випадках чи гострих ситуаціях лікар-остеопат у межах своєї компетенції може призначити медикаментозне лікування.

– Чим відрізняється остеопатія від мануальної терапії?
– Підходом до лікування, баченням проблеми. Остеопатія як галузь медицини набагато ширша, ніж мануальна терапія. Наприклад,  при болю у спині мануальний терапевт буде бачити першопричину у неправильному положенні хребців. Хребець вправили, як кажуть, «хруснули» – біль зник. Але через деякий час він може відновитися. Остеопат шукає причину зміщення хребців, усуває її, інколи навіть не торкаючись самого хребця, й останній природно займає своє правильне положення. Саме в цьому і є головна відмінність від мануальної терапії. Остеопатія має у своєму арсеналі більш м’які методи, які дозволяють абсолютно безпечно застосовувати її також для вагітних жінок та новонароджений дітей.

– А чим може бути корисна остеопатія для дітей та вагітних жінок?
– Остеопатична корекція  дозволяє підготувати жінку до вагітності та пологів, уникнути болю в хребті під час вагітності, знизити тонус матки, врегулювати психоемоційний стан жінки, подолати токсикоз та набряки, допомогти відновитися після пологів. А те, що може зробити остеопат для дитини у перші години після її народження, дуже важко переоцінити. Попрацювавши з новонародженим остеопатично, можна уникнути безлічі проблем у майбутньому. Приміром, у Франції остеопат обов’язково має бути присутній на пологах.

– Чи може допомогти остеопатія при таких тяжких захворюваннях, як, скажімо, ДЦП?
– Повністю позбавити пацієнта такої хвороби неможливо, але цілком реально полегшити його стан. У моїй практиці є маленькі пацієнти з ДЦП та аутизмом. Після сеансів батьки відзначають, що діти стають більш зосереджені, відкриті, легше йдуть на контакт.
Остеопатія працює з такими дітками м’яко, безболісними методами. На прийомі у висококласного остеопата малюк може заснути, просто від дотику. І це не містика і не шаманство, це – професіоналізм лікаря.

– Як відбувається прийом в остеопата? На що  слід звернути увагу, щоб добре до нього підготуватися?
– Лікування починається з консультації пацієнта. Для остеопата не так важливий сам біль, як його причина. Тому дуже важливо якомога повніше і точніше відповісти на запитання лікаря.
Чарівних пігулок не буває, як і «зцілення» за один раз. Для відновлення здоров’я потрібна системна робота.
Дуже важливий фактор для успіху остеопатичного лікування – бажання пацієнта співпрацювати з лікарем. Остеопат – це великою мірою і психотерапевт, і дієтолог, і порадник щодо фізичних вправ та активності. І всі ці рекомендації потрібно виконувати, не лінуватися і пам’ятати: у всьому, що стосується здоров’я, дрібниць не буває.

– Що б ви порадили людям, які хочуть дбати про своє здоров’я, запобігати хворобам, вести правильний спосіб життя?
– Багато рухатися, рух – це основа життя. Пити достатньо води і правильно харчуватися, їсти просту здорову їжу. Вміти чути свій організм і пам’ятати про те, що він – єдине ціле. Слідкувати за думками, емоціями, адже вони мають величезний вплив на наше фізичне самопочуття. І пам’ятати: будь-якій хворобі можна запобігти при правильному способі життя та вчасній профілактиці.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook