Якщо ви хочете схуднути і сісти на дієту, для початку спробуйте повільну дієту. Вона ефективніша за інші!
Усі знають, що фастфуд – це шкідлива їжа. Та мало хто задумується про те, що саме словосполучення fast food перекладається як швидка їжа. І квапливе поглинання їжі теж є певного роду фастфудом і теж некорисне. Адже їсти потрібно повільно! Відчуття ситості наступає пізніше, ніж людина наповнює шлунок їжею. Причина – у роботі гормонів ситості, які виділяє організм із “запізненням”.
Коли їжу пережовують повільно, то мозок встигає вгамувати голод до того, як людина почне поглинати зайві калорії: шлунок вчасно повідомляє головному мозку, що вже ситий. Тож чим повільніше ви будете їсти, тим менше з’їсте до того, як відчуєте ситість.
Їсти швидко – це погана звичка
Багато хто любить їсти на ходу, поки кудись іде. Зазвичай ля цього обирають швидку їжу, калорійні перекуси, солодощі, випічку. І це завдає великої шкоди організму: ми з’їдаємо багато калорій, але все одно почуваємося голодними. І з’їдаємо набагато більше, ніж цього потребує організм.
Багатьох їсти швидко привчили у дитинстві: “швидше їж, бо ми поспішаємо”, “не сиди довго над тарілкою”.
Часто звичка швидко їсти виробляється у заклопотаних молодих мам, діти яких потребують постійного догляду, тому все доводиться робити похапцем – ні хвилинки вільно часу, навіть на іжу.
За спостереженнями вчених, чоловіки більш схильні до швидкого поглинання їжі, ніж жінки.
Дослідження підтверджують: що повільніше ми їмо, то меншу кількість калорій споживаємо. Тоді їмо теж саме, що зазвичай, але при цьому худнемо, адже раніше настає ситість і відповідно порції самі собою зменшуються.
Якщо ви їсте повільніше, то й жуєте повільніше, що призводить до кращого травлення. Процес травлення починається ще в роті, тому чим ретельніше ви пережуєте їжу спочатку, тим менше доведеться працювати вашому шлунку. Це може призвести до зменшення кількості проблем із органами системи травлення. А ще запобігатиме печії, здуттю, важкості у шлунку. І сприятиме кращому засвоєнню корисних речовин, які містяться у продуктах.
Скільки їсти жінці, щоб схуднути? Як правильно рахувати калорії, розповідає тренер
Як навчитися їсти повільніше
- Ретельно пережовуйте їжу. Оптимальний час, протягом якого потрібно їсти, – більш як 20 хвилин. Це час, який потрібно витратити на жування, а не на весь обід! Тому щоб звикнути їсти повільніше, спробуйте засікати час, коли сідаєте за стіл. Щоразу збільшуйте його на кілька хвилин.
- Отримуйте задоволення від того, що їсте. Звертайте увагу на оформлення страви, смак, аромат. Насолоджуйтеся кожним шматочком. Дегустуйте, а не напихайтеся.
- Робіть паузи, час від часу кладіть вилку. Це значно подовжить час споживання їжі.
- Користуйтеся виделкою та ножем. Це треба робити не тільки в ресторані, а й повсякдень. Це затягує прийом їжі, а отже іде на користь.
- Користуйтеся святковими тарілками і декоративними серветками. Це зробить обід чи вечерю більш урочистою і нагадає, що їсти потрібно повільніше.
- Не чекайте нестерпного голоду. Щоб не їсти похапцем і не переїдати, не доводьте себе до надмірного голоду, коли готові проковтнути цілу тарілку їжі за раз. Чим швидше ви будете поглинати їжу – тим вища ймовірність набрати зайву вагу. За статистикою, у тих хто їсть повільно, вага в середньому менша на 3 кг за норму.
- Не вмикайте під час їди телевізок, не їжте перед комп’ютером, відкладіть гаджети. Тоді ви отримаєте задоволення від їжі і краще наїстеся меншою порцією, коди зосередитеся на їді. Відволікаючись, ми жуємо швидше.
- Надавайте перевагу шматочкам, а не пюре. Подумайте: за який час ви вип’єте склянку соку, а за який – з’їсте 2-3 яблука? А калорії ті ж!
Дотримуючись усіх цих порад, ви будете їсти не похапцем, а усвідомлено і набагато повільніше. А це означає, що буде нижча ймовірність того, що ви переїсте.