болить живіт

Шість ознак того, що треба терміново записатися до кардіолога

У вас часто болить живіт або голова? Ці приховані симптоми серцевих захворювань повинна знати кожна жінка після 35 років!

Кожна четверта жінка старше 35 років помирає через хвороби серця. Як відзначають фахівці ВООЗ, у групі підвищеного ризику жінки протягом перших 10 років менопаузи. Однак фахівці відзначають, що хвороби серцево-судинної системи “молодіють”. Й уважно ставитися до свого серця потрібно вже у 20 років. Ось шість ознак того, що вашому серцю потрібна термінова допомога. Не проґавте їх!

Шість симптомів, на які варто звернути увагу

1. Набряки

Якщо у вас набрякають ноги, особливо гомілки, зверніться до лікаря якомога швидше: це може бути ознакою того, що стався збій у роботі серцевого клапана. Накопичення рідини може сигналізувати про застійну серцеву недостатність, коли ваше серце не справляється з перекачуванням крові.

2. Головний біль

Сильні і регулярні головні болі – привід звернутися до лікаря, оскільки вони можуть віщувати інсульт або аневризму. Крім того, головний біль, особливо в поєднанні з запамороченням, може вказувати на проблеми з серцем.

Якщо ж головні болі супроводжуються слабкістю — такою, яка часто спостерігається при грипі — треба терміново бігти до кардіолога: це може свідчити про те, що серце не справляється зі своєю роботою і кров не насичена киснем належним чином.

Перевірити серце: які безоплатні обстеження можна пройти

3. Болі в шлунку

Одна з найпоширеніших причин пізньої діагностики серцевого нападу у жінок — впевненість пацієнтів у тому, що він проявляється болем у ділянці серця. Між тим, болі в ділянці шлунка, що нагадують прояв гастриту — один з найпоширеніших симптомів хвороби серця. Якщо ви часто відчуваєте печію або болі і печіння в животі, перевірте своє серце. Можливо, це врятує вам життя.

Вправи для серця: як можна натренувати серце

4. Непритомність

Непритомність трапляється, коли артеріальний тиск різко знизився. Також це може бути симптомом проблем з серцем. Зокрема, таким чином може проявлятися розлад в роботі мітрального клапана. Швидше за все, вам нема про що хвилюватися, якщо напад непритомності був одиничним. Але в разі повторюваних втрат свідомості обов’язково зверніться до лікаря.

5. Запаморочення

Ще один симптом, який можна проігнорувати, якщо запаморочення трапляються нечасто. Але якщо вони стають регулярними, варто звернутися до лікаря: це може бути пов’язано із засміченням артерії або збоєм в роботі серцевих клапанів.

6. Відчуття здавленості

Ще один випадок, коли прояви серцевого нападу виявляються аж ніяк не в ділянці серця: багато пацієнтів, які пережили серцевий напад, відзначали, що задовго до нього відчували тиск в верхній частині спини. Пам’ятайте: якщо ви відчуваєте, що на верхню частину вашого тіла щось наче тисне, обов’язково зверніться до лікаря!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook