У наш час, проблема карієсу, стоматиту, підвищеної чутливості зубів та різноманітних захворювань ротової порожнини стоїть досить таки гостро. Уся річ у тім, що не всі знають, як правильно доглядати за своїми зубами і як запобігти появі різних захворювань ротової порожнини.
Якою має бути зубна щітка?
Часто стоматологи рекомендують обирати жорсткі зубні щітки. Але краще звернути увагу на щітку зі щетиною середньої та м’якої жорсткості. Якщо у вас гіперчутливість зубів, тобто пошкодження зубної емалі або ж захворювання ясен, жорстку щітку вам використовувати категорично заборонено. Радимо також купити іригатор для зубів, а підібрати модель можна в магазині за порадою стоматолога. Варто задуматися про покупку електричної зубної щітки: вона ретельніше очищає зуби та забезпечує збереження епітелію ясен.
Якою має бути зубна паста?
Правильний вибір пасти теж має не аби яке значення: підібравши продукт, який відповідає вашій проблемі, ви забудете про зубний біль. Здебільшого якісну зубну пасту ви знайдете саме в аптеці. Крім того, є низка препаратів, які покривають зуб плівкою і віддають йому необхідні компоненти зі свого складу. Це не відновлення емалі, але допомагає дуже добре.
Якщо ж ви зіткнулися з такою проблемою, як кровоточивість ясен, то це перші дзвіночки, які повідомляють про наближення стоматиту чи пародонтозу. У будь-якому випадку варто звернутися до лікаря, інакше наслідком може стати випадання зубів.
Якщо у вас слабкі зуби і є признаки карієсу, то обирайте антибактеріальні зубні пасти. Хоча, у цьому випадку, ефект малоймовірний, і точно контролювати розвиток карієсу можна виключно за допомогою стоматолога. А ось пасти, дія яких спрямована на відбілювання зубів, купувати не варто. Ними можна користуватися не частіше, ніж раз на тиждень, адже вони небезпечні для зубної емалі. Взагалі, відбілювання завдає шкоди зубній емалі, тому не варто користуватися цією послугою ні вдома, ні в кабінеті дантиста.
Не варто забувати і про те, що після кожного приймання їжі необхідно промивати ротову порожнину.
Яким має бути харчування?
Варто обмежити кількість їжі, здатної пошкодити ваші зуби. Насамперед це стосується механічних пошкоджень: занадто тверде, занадто холодне, занадто гаряче — одним словом, усе що занадто, то небезпечно. Те саме стосується кислих продуктів.
Є думка, що солодке сильно шкодить зубам. Проте шоколадна цукерка безпечніша, ніж карамелька. Залишки шоколаду омиваються слиною в ротовій порожнині та повністю потрапляють до шлунково-кишкового тракту. А ось залишки карамельок залишаються на зубах ще дуже довгий час та псують їх.
Крім того, не забувайте вживати продукти, що сприяють зміцненню зубів. У ваш раціон обов’язково мають входити абрикоси: вони позитивно впливають на стан зубів. Але хочемо попередити відразу: скільки б ви абрикосів або вітамінів не з’їли, однаково це не допоможе вам відновити зуби. Це лише гальмує процеси їхнього псування.
У будь-якому випадку, не забувайте, що здоров’я зубів — це здоров’я всього організму. Без хорошої механічної обробки їжі неможливо забезпечити її правильне перетравлення, і, як наслідок — забезпечення корисними речовинами цілого організму.