Що слід враховувати під час придбання дитячого посуду
Під час вибору потрібного комплекту рекомендується взяти до уваги кілька простих порад.
- Безпечність. Тарілка, чашка та ложка мають бути без тріщин, сколів або інших ушкоджень. Такі товари для дітей слід ретельно оглядати перед придбанням і купувати лише в перевірених магазинах з гарною репутацією.
- Барвистість. Різноколірний посуд викликає жвавий інтерес у малюка та стимулює апетит. Придивіться уважно до якості фарби: під час частого миття малюнок не повинен тріскатися чи відшаровуватися.
- Репутація виробника. Перед шопінгом обов’язково перевірте відгуки про бренд обраного комплекту посуду: якщо їх багато та всі вони позитивні, це утримає вас від сумнівів щодо якості товару.
З якого матеріалу краще вибрати посуд для дитини?
- Харчовий пластик. Вважається розповсюдженим матеріалом, з якого найчастіше виготовляють дитячий посуд. У такого пластика є дві основні переваги: він не б’ється, легкий, але їжа в ньому швидко стає холодною. Слід звернути окрему увагу на маркування товару, виробника та ціну: дешевий пластик під час нагрівання виділяє токсини, шкідливі для здоров’я маляти.
- Фарфор, скло. Ці матеріали природного походження не підходять для годування немовлят через крихкість і сильне перегрівання зовнішньої поверхні чашки чи тарілки: ним можна травмуватися або обпектися. Подібний посуд краще використовувати для дітей віком 2–5 років.
- Срібло. Використовується не так часто, але за правом вважається безпечним і якісним матеріалом, що допомагає нейтралізувати шкідливі речовини у воді.
Меламін — це різновид пластику, котрий варто залишити поза увагою. Ззовні та за кольором він нагадує фарфор, але під час контакту з водою та нагрівання активно виділяє токсичні речовини, тому вважається шкідливим для здоров’я малюка.
Перший посуд: що має бути в комплекті?
Як і посуд дорослої людини, комплект для харчування малюка має складатися з кількох основних предметів: чайна ложка, чашка, тарілка, виделка та ложка.
- Чайна ложка — це перший помічник у годуванні малюка вже з перших місяців від народження. За її допомогою можна напоїти дитину водою, дати ліки, наприклад, відвар проти газоутворення тощо. Для немовлят рекомендується купувати вироби з силікону: такі м’які невеликі ложки безпечні для ніжної слизової оболонки ротової порожнини.
- Чашка. Краще за все придбати функціональну чашку-поїлку з двома ручками або без них: завдяки малій вазі, малюкові зручно тримати її самостійно. Немовлятам до пів року варто придбати поїльник (невеличка чашка зі спеціальним носиком).
- Тарілка. Такий посуд знадобиться відразу після введення прикорму. Фахівці рекомендують обирати практичні пластикові тарілки з прогумованим дном: вони не ковзають поверхнею столу, тому їжа не розплескуватиметься під час годування.
- Ложка, виделка. Виделку слід обирати з зубчиками заокругленої форми. Краще купувати посуд з пластику та звернути увагу на наявність прогумованого руків’я: це забезпечить дитині безпечне харчування.
Як правильно доглядати за дитячим посудом
Щоб дитячий посуд виглядав охайним, за ним треба ретельно доглядати: мити спеціальними гелями відразу після годування та сушити природним чином без використання рушників. Своєчасна заміна старого комплекту на новий допоможе уникнути утворення шкідливих бактерій на поверхні чашок чи тарілок і потішить малюка барвистістю кольорів.